Goran Čabradi napustio poslaničku grupu "LSV - Zelena stranka" u Skupštini Srbije
On navodi da uvođenje novih poslanika iz drugih političkih partija dovodi u pitanje izvorne dogovore oko delovanja poslaničke grupe u kojoj se nalazio i dalje političko delovanje u parlamentu.
- Zelena stranka želi da bude dosledna i prepoznatvljiva svojim idejama i ciljevima. Ovo je, u datim okolnostima, najsigurniji način da će se naše vrednosti verodostojno zastupati i da će naši članovi, simpatizeri i birači imati jasnu sliku i uvid u rad i delovanje Zelene stranke kroz institucije. U suprotnom, rizikujemo da se naš identitet i prepoznatljivost izgube u očima javnosti - ocenio je Čabradi.
Predsednik Zelene stranke, koja je na prošlogodišnjim izborima osvojila jedan mandat u republičkom parlamentu, dodaje da je dosadašnja saradnja sa poslanicima Lige socijaldemokrata Vojvodine bila na visokom nivou.
- Svaka stranka je zastupala svoje političke stavove u Parlamentu i delovanje kroz poslaničku grupu je bila zajednička ideja. Međutim, uvođenje novih poslanika iz drugih partija u poslaničku grupu Liga socijaldemokrata Vojvodine - Zelena stranka, daje dodatnu šarolikost i više političkih stavova, gde se polako gubi lični identitet političkih partija - kazao je Čabradi.
Podsetimo, pre nedelju dana je poslaničkom klubu "LSV - Zelena stranka" pristupio predsednik LDP Čedomir Jovanović. Navedeno je da je on to uradio kako bi taj klub i dalje postajao nakon što ih je napustila Marinika Tepić iz LSV, koja sada deluje kao samostalna poslanica i članica Političkog saveta predsedničkog kandidata Saše Jankovića.
Za poslanički klub u Skupštini Srbije potrebno je pet poslanika, a nakon izlaska Čabradija ostali su Jovanović, kao i ligaši Nenad Čanak, Nada Lazić i Olena Papuga.
Komentari 23
Zeleni Obad
Bojana
Beli Preletacevic
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar