U Ministarstvu građevine, saobraćaja i infrastrukture kažu da su u zavisnosti od težine prekršaja vozila vlasnicima oduzeta na 10, 30 ili 90 dana.
Inspektori su obavili 310 kontrola, uglavnom na graničnim prelazima, ali i na saobraćajnicama širom Srbije, što znači da su sa drumova "uklonili" skoro svako treće kombi vozilo koje su zaustavili.
Nepravilnosti koje su najčešće utvrđene su naplaćivanje usluge prevoza bez izdavanja prevoznih isprava putnicima i nelegalno obavljanje javnog prevoza.
U Ministarstvu napominju da je kombi prevoz putnika, odnosno prevoz putnika putničkim vozilima sa manje od 10 sedišta, zabranjen. Ističu da je određeni broj privrednih društava svoje poslovanje uskladio sa Zakonom o turizmu, koji im omogućava da iznajmljuju putnička vozila sa ili bez vozača, odnosno da posluju kao rentakar ili limo servis.
Prevoznici tvrde da situacija nije tako idilična i da im nije lako da se prilagode novim propisima.
"Nadležni se ne pridržavaju dogovora i zato smo tražili novi sastanak narednih dana. "Prebacili" su nas na Zakon o turizmu, a kontroliše nas i kažnjava saobraćajna inspekcija. Ulaze u vozila, maltretiraju ljude i ispituju ih", navode za "Novosti" kombi prevoznici.
Podsetimo, bilo je najava da će kombi prevoz biti ukinut, zbog čega su se prevoznici pobunili, i najavili blokade granica i puteva ukoliko dođe do toga. Ipak, na kraju je Udruženje kombi prevoznika
postiglo dogovor sa Ministarstvom saobraćaja da nastave sa radom po postojećim zakonskim propisima.
Procenjuje se da je u Srbiji registrovano od 500 do 700 kombi vozila sa najviše devet sedišta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
idotizam
Oki
LOL
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar