Poslanici će se najpre u 9.30 izjasniti o potvrđivanju sporazuma sa Nemačkom o saradnji u oblasti bezbednosti, izmeni sporazuma sa Bugarskom o policijskoj saradnji, kao i o sporazumu sa Poljskom o saradnji u borbi protiv organizovanog i drugih vidova kriminala.
Glasaće se i o potvrđivanju sporazuma Vlade Srbije i Vlade Katara o uzajamnom podsticanju i zaštiti ulaganja, sporazuma sa Mađarskom o plovidbi Tisom, kao i o potvrđivanju Protokola o eliminaciji nezakonite trgovine duvanskim proizvodima.
Poslanici će se izjasniti i o potvrđivanju sporazuma Srbije i Rumunije o socijalnoj sigurnosti, Konvencije o Evropskom šumarskom institutu i Doha amandmanima na Kjoto protokol uz Okvirnu konvenciju UN o promeni klime.
Na dnevnom redu je i glasanje o sporazumu o učešću u Srednjoevropskom programu univerzitetske razmene ("CEEPUS III"), sporazumu Vlade Srbije i ostalih članica Inicijative za reformu obrazovanja u Jugoistočnoj Evropi, o sedištu sekretarijata Inicijative za reformu obrazovanja u Jugoistočnoj Evropi, kao i sporazuma Srbije i Češke o saradnji u oblasti kulture, obrazovanja, nauke, omladine i sporta.
Skupština bi trebalo da konstatuje ostavku Zaštitnika građana Saše Jankovića i da se izjasni o izmeni odluka o izboru članova skupštinskih odbora i sastava stalne delegacije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
nss
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar