U toku istraga kako je na izgradnju tri šupe i dve rupe potrošeno 600.000 evra

Viši javni tužilac u Kragujevcu Dejan Veljković, koji je do sada – uprkos dokazima – tvrdio da nije bilo zloupotreba u izgradnji fantomske fabrike za preradu otpadnih voda u Rači koja je građane Srbije koštala više od 600.000 evra, promenio je svoju odluku i otvorio istragu.
Tužilac se predomislio pošto je Pištaljka objavila dokaze o tome da su državna Direkcija za vode i Javno komunalno preduzeće "Rača" pančevačkoj firmi "Radus" do sada platili skoro dvostruko više nego što je fabrika prvobitno trebalo da košta, a da ona čak nije ni izgrađena. Dodatne provere pokrenute su jer je tužilac Veljković, kako je "Pištaljci" sam rekao, "promenio svest".
 
Pištaljka je još prošle godine objavila sve dokaze o tome da je fabrika koja ne postoji plaćena najmanje pola miliona evra, posle istraživanja novinara započetog na osnovu prijave uzbunjivača Tomislava Veljkovića.
 
Kako je rekao tužilac Dejan Veljković, policija sada ispituje gde je utrošeno čak 79 miliona dinara a da fabrika u Rači nije izgrađena, ali i to ko je i zašto aneksima povećavao cenu nepostojeće fabrike koja je sa prvobitnih 37,5 miliona dinara aneksima povećana dvostruko – na 79 miliona dinara.
 
Na mestu gde je još 2011. trebalo da bude podignuta fabrika za preradu otpadnih voda danas se nalaze tri nedovršene šupe i dva nedovršena bazena.
 
Opširnije o ovoj temi možete pročitati u tekstu Pištaljke OVDE.
  • Edi

    08.05.2017 10:00
    Ista prica sa Vrbasom bibliotekom dom kulture radove ostale po gradu bolnica i zanimljivo sve uvek dobijala ista firma gradjevinska kao da samo oni znaju da zidaju...Vlasina prica.
  • nsss

    08.05.2017 07:52
    nss
    da pogadjamo gde je ili se samo kaze?
  • Џедај

    08.05.2017 07:35
    Нема уградње беѕ иѕградње.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija