Šabić za
Insajder navodi da se Tužilaštvo poziva na odredbe Zakona o javnom tužilaštvu, u kom se navodi da su biografije postupajućih tužilaca službena tajna.
Poverenik za informacije od javnog značaja nedavno je, nakon žalbe građanina Dragana Marića, naložio Višem tužilaštvu da dostavi profesionalnu biografiju postupajućeg tužioca u slučaju Hercegovačka, kada je pre više od godinu dana nepoznata grupa ljudi porušila privatne objekte u ovoj ulici u centru Beograda ograničavajući kretanje licima koja su se tu našla. U ovom zahtevu istaknuto je da se zaštite svi lični podaci postupajućeg javnog tužioca i ostali podaci koji nisu relevantni za tražene informacije.
Nakon što je Tužilaštvo odbilo da postupi po nalogu poverenika, on je u skladu sa zakonom novčano kaznio ovaj organ koji odbija da objavi informacije od javnog značaja.
Krajem prošle godine, protiv rešenja poverenika za dostavljanje informacija od javnog značaja Republičko javno tužilaštvo je pokrenulo više upravnih sporova nego u poslednjih 11 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 18
Predragg
Mladen
neko
Necija radna biografija je tajna? To moze biti tajna samo ako krijes nesto.
Zanimljivo vidjenje tuzilastva.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar