Kako piše
"Kurir", pojedine priče, osim što sadrže eksplicitno opisivanje ubistava, propraćene su i uznemirujućim ilustracijama. Na primer, bajka "Pas i vrabac" završava se tako što kočijaševa žena, u nameri da ubije vrapca, svom mužu zabija nož u usta. "Vrapci i slon" donosi ilustraciju detlića koji kopa oči slonu iz osvete, dok u jednoj priči delfin zaranja duboko u vodu i davi majmuna jer ga je slagao, prenosi
"Alo".
Bajkama ne baš za svačiji stomak tu nije kraj. U jednoj priči lopov odseca glavu petlu, dok u priči "Stojan i ekser" jedan od aktera kači na ekser u kući "magareću lešinu".
Nišlija Lazar Mihailović kaže da je bio zatečen kada je svom trogodišnjem detetu hteo da pročita priču.
"Sadržaj pojedinih priča bio je previše nasilan. Radnja je degutantna i odraslim osobama, a kamoli deci. Knjige nisu jeftine, a izdavačka kuća je vrlo ozbiljna, tako da tako nešto nismo očekivali", poručuje on za "Alo".
Knjigu je izdao "Vulkan", a urednik ove kuće, Nebojša Burzan, kaže za "Kurir" da su sugestije roditelja dobrodošle.
"Knjige su štampane kod nas, ali nas je autorski ugovor obavezao da ništa u sadržaju ne smemo da menjamo. U slučaju novog izdanja sklopićemo labilniji ugovor, pa ćemo izostaviti i ove i neke druge bajke za koje smatramo da možda nisu primerene deci", navodi Burzan.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 28
Zabezeknuta
lol
Savka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar