Gojkovićeva je 29. maja imenovana za predsednika upravnog odbora Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije.
Ona će na funkciji predsednika uprvnog odbora ove Agencije smeniti naučnika dr Vladimira Udovičića, iz Instituta za fiziku.
Predsednica Skupštine Srbije, koja je po zanimanju advokat, biće na čelu Agencije za zaštitu od jonizujućih zračenja i nuklearnu sigurnost Srbije.
Njen prethodnik je na toj poziciji primao mesečnu nadoknadu u iznosu od oko 65.000 dinara. Agencija se bavi sprovođenjem mera za bezbednosti pri obavljanju radijacionih delatnosti i nuklearnih aktivnosti.
Na novu funkciju, Gojković je imenovana na sednici na kojoj je Vlada postavila i Bratislava Gašića na čulo Bezbednosno informativne agencije.
To su neke od poslednjih kadrovskih odluka Vlade koju je predvodio sadašnji predsednik Aleksandar Vučić.
Profesor Valdimir Goati kaže za Insajder.net da su ovakva rešenja paradigma partijske države u kojoj živimo.
"Nisam siguran da Gojković kao advokat dobro poznaje oblast jonizujućih zračenja i nuklearne sgurnosti pa verujem da je ovo bio kavaljerski gest da se partijskom saborcu da još jedna funkcija. Zbog toga se u Srbiji, kada se govori o državi, govori o partijskoj državi", navodi Goati podsećajući da je Maja Gojković uspela da se do sada prošeta kroz niz različitih političkih partija, a simim tim i veliki broj funkcija.
Prema zakonu vršenje više funkcija, istovremeno dopušteno samo uz prethodno odobrenje Agencije za borbu protiv korupcije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 44
G
Mislilac
:)
... само пре него што нешто и напишете, ипак, проверите шта пишете...
:)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar