Zavod za javno zdravlje: Nije registrovano zagađenje zbog požara u Vinči

Gradski zavod za javno zdravlje Beograd saopštio je danas, povodom neprijatnog mirisa koji danima dopire sa deponije u Vinči, da poslednja dva dana nije registrovano prekoračanje zagadjujućih materija u vazduhu.
Prema navodima Zavoda, na 24 merna mesta neprekidno se prati koncentracija zagadjujućih materija u vazduhu, a posebno se obraća pažnja na požar u Vinči.
 
"Posebna pažnja usmerena je na naselja Lešće, Višnjička banja, Višnjica, Rospi ćuprija, Karaburma, Krnjača, Kotež, Borča, Mirijevo, Zvezdara, ali i na ostale delove grada koji mogu biti pod uticajem, čak iako se nalaze na značajnoj udaljenosti od deponije, jer meteorološki uslovi, naročito noću i u ranim jutarnjim satima, pogoduju širenju zagadjujućih materija na veće udaljenosti", kaže se u saopštenju Zavoda.
 
Dodaje se i da do sada preduzete mere za suzbijanje dima sa deponije Vinča nisu dale rezultate koji bi uticali na poboljšanje kvaliteta vazduha na pojedinim lokacijama.
 
Gradjanima se savetuje da se kada osete neprijatan miris povuku u zatvoreni prostor i zatvore prozore. Takve preporuke se naročiio odnose na decu, starije osobe, trudnice, dojilje i osobe sa hroničnim bolestima.
 
"U skladu sa poslednjim rezultatima, praćenjem razvoja situacije i informacijama dobijenim od gradjana, Gradski zavod za javno zdravlje konstantno prati situaciju i planira dalje korake", zaključuje se u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • General Grant

    10.06.2017 17:41
    I onda će pred kamere izaći neki Dr. Pajac i objašnjavati kako je za oboljenja od karcinoma kriv NATO a srbija se guši u deponijama i zagađenosti.
  • Salmonela

    10.06.2017 16:03
    Kad se posle par godina stotine razbole od kancera bice ista prica. Zatvorite se u stanove, ne pijye vodu i ne disite :/
  • skeptik

    10.06.2017 15:57
    Ne verujem vam

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Portparolka EU: Ne stojimo iza protesta u Srbiji

Evropska unija ne stoji iza protesta u Srbiji koji bi mogli da budu tema predstojeće radne večere predsednika Aleksandra Vučića i najviših zvaničnika Unije, izjavila je portparolka EK Paula Pinjo.