Sastanak Upravnog odbora održan je u okviru četrnaeste Skupštine donatora RSP-a, koji se sprovodi u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Crnoj Gori, a projektom će biti finansirano 938 stambenih rešenja za izbeglice, među kojima su 358 stanova, 30 montažnih kuća, 250 paketa građevinskog materijala i 300 seoskih kuća.
Uz Evropsku uniju koja je najveći donator, RSP finansiraju i SAD, Nemačka i brojne druge evropske zemlje. U okviru RSP Srbiji je od kraja 2013. godine, ne računajući današnju donaciju, dodeljeno 103,5 miliona evra bespovratne pomoći za realizaciju 5.000 stambenih rešenja za izbegličke porodice.
Ministarka bez portfelja zadužena za evropske integracije Jadranka Joksimović rekla je da će Program trajati "dok ne budu ispunjene sve obaveze prema građanima koji su još u izbegličkom statusu" i navela da u Srbiji ima 16.780 porodica kojima je potrebno trajno rešavanje stambenog statusa.
Joksimović je rekla da su najveći donatori Programa EU, SAD i Nemačka i dodala da je EU u poslednjih 15 godina ukupno donirala Srbiji gotovo tri milijarde evra bespovratnih sredstava, a da je Nemačka sa 1,6 milijardi evra najveći pojedinačni bilateralni donator.
Regionalni stambeni program je zajednički višegodišnji program Srbije, Hrvatske, BiH i Crne Gore, koji treba da obezbedi trajna stambena rešenja za najugroženije izbegličke porodice u regionu.
Program se sprovodi uz podršku OEBS-a i UNHCR-a, a finansiran je sredstvima Evropske unije, SAD, Nemačke, Italije, Norveške, Švajcarske, Danske, Turske, Luksemburga, Kipra, Rumunije, Češke, Slovačke i Mađarske.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Mima
Zbrinjavanje
PetarPP
Ima puno izbeglica ovde, ljudi se nisu snasli, a ti sigurno mislis da si ispao pametan.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar