Uhapšena još dvojica državljanina Srbije zbog ubistva Amerikanca na Zakintosu

Još dva državljanina Srbije uhapšena su zbog sumnje da su povezana sa ubistvom mladog Amerikanca u gradu Laganasu, na grčkom ostrvu Zakintos, nezvanično saznaje RTS.
Tako je sada broj osumnjičenih za ubistvo 22-godišnjeg Bakarija Hendersona povećan je na 10.
 
Kako piše atinski "Katimerini", jedan od privedenih srpski mladića je izgleda imao "značajnu ulogu" u tom ubistvu jer je, kako navode policijski izvori, on započeo tuču u kojoj je Amerikanac izgubio život. Kako se navodi, policija ima snimke sa sigurnosnih kamera pomoću kojih je identifikovala devetog osumnjičenog za zločin, a nakon potrage on je uhapšen jutros.
 
Ranije su uhapšena šestorica mladića iz Srbije, kao i jedan Grk i jedan Britanac srpskog porekla. Oni su u pritvoru i tokom dana je trebalo da budu izvedeni na saslušanje pred istražnog sudiju. Saslušanje je odloženo.
 
Bakari Henderson, iz Ostina u američkoj državi Teksas, pretučen je na smrt rano u petak ispred bara u Zakintosu u turističkom kvartu Lagana. Okolnosti tuče još nisu potpuno jasne, jer se u javnosti pojavilo nekoliko verzija događaja.
 
Roditelji dvojice uhapšenih tvrde da su njihova deca nevina, a strahuju da im preti izručenje Sjedinjenim Američkim Državama. Takođe, otac jednog od uhapšenih kaže da je država Srbija zakazala u zaštiti svojih građana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Trt

    13.07.2017 09:52
    @Dr

    "Koliko vidim, dosta američkih službenika se javlja pod našim imenima, i vode perfidnu kampanju protiv Srbije."

    A koliko se tek neukih budala predstavljaju kao doktori...
  • Kosta

    11.07.2017 23:48
    Ovo je za zatvor. Po zakonu ne bi trebali da budu izruceni USA, medjutim ako se slucaj proglasi specificnim da moze da se osumnjicenima sudi u USA tako ce i biti. Ne bi bio prvi put da se ubicama nekih Amra u inostranstvu sudi bas u Americi. Imate bezbroj takvih slucajeva gde domaci sudovi ustupaju slucaj kolegama u Americi. Ovi kriminalci idu u USA, a roditelji po Srbistanu bi trebalo da shvate da deca trebaju da citaju knjige a ne da idu na tekme, da idu u pozorista ane koncerte Cece Perece. Sta mozes ocekivati od dece roditelja odraslih u 90tim? Pa ocevi su im vecinom noasili metalne kaiseve a majke bile sponzorke, takvi su im sinovi i cerke, ne mogu da budu bolji. Srbija mora da ukine takve osobe i sama procesuira a ne da uci od Amerikanaca.
  • Amer

    11.07.2017 18:35
    Lazar
    Moj komentar nije ni agresivan ni bahat, a o mrznji da ne govorimo..Pre bih rekao da si ti agresivan :)..Ja sam samo hteo da kazem da treba da budemo ljudi i gledamo svoja posla i bavimo se svojim zivotom, da ne osudjujemo pre vremena i mislimo svojom glavom :)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija