Od centara za socijalni rad NVO traže da obustave sva vidjanja u kontrolisanim uslovima za koja ne postoji sudska odluka.
Članice Mreže organizacija za decu Srbije i Mreže Žene protiv nasilja uz podršku Autonomnog ženskog centra ocenile su da način vidjanja i mesto susreta deteta i roditelja treba da budu odredjeni u skladu sa prethodno podrobno procenjenim bezbednosnim rizicima i da za svaki konkretan slučaj postoji individualni bezbednosni plan.
"Profesionalci iz sistema socijalne zaštite i pravosudja treba primarno da se rukovode najboljim interesom deteta. Insistiranje na održavanju kontakta deteta sa roditeljem u slučajevima kada postoji partnersko nasilje i nasilje nad decom nespojivo je sa pravom deteta na ostvarivanje kontakta sa roditeljem", ocenile su nevladine organizacije.
Navodeći da je prekid partnerstva ili razvod braka jedan od ključnih rizika za eskalaciju porodičnog nasilja, organizacije civilnog društva su ocenile da profesionalci iz sistema socijalne zaštite i pravosudja "ne smeju da ignorišu ovaj rizik i omogućavaju nasilniku vidjanje sa detetom i susrete sa ženom".
U Centru za socijalni rad u beogradskoj opštini Rakovica u sredu je muškarac ubio ženu i dete, a pre nedelju dana u novobeogradskom Centru za socijalni rad ženu je ubio bivši suprug.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
otac
PRAVO DETETA
CSR primoravaju decu da održavaju kontakte sa nasilnikom u "kontrolisanim uslovima" što je nonsens i ugrožavanje detata.
Nasilnika LIŠITI RODITELJSKOG PRAVA, a ne omogućavati mu redovan kontakt sa potencijalnom žrtvom u CSR i to nazivati "kontrolisanim uslovima"!!!!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar