Prema tim podacima, vrhunac doseljavanja iz bivše Jugoslavije dogodio se tokom 1995. i 1996. godine, da bi taj broj do 2011. opadao, nakon što je Nemačka ciljanim politikama nastojala vratiti te ljude iz Nemačke u njihove matične zemlje, pišu
"Nezavisne novine".
Većina tih ljudi se iselila u Sjedinjene Države i Kanadu, dok se deo vratio na Balkan. Međutim, od 2011. godine, nakon dramatične promene nemačke politike, koja je iz demografskih razloga ponovo počela da podstiče politiku doseljavanja u Nemačku, dolazi ponovo do dramatičnog rasta doseljavanja iz zemalja bivše Jugoslavije.
U samo četiri godine broj eks-Jugoslovena povećan je sa gotovo 900.000 na 1.180.000 ljudi.
Državljana Srbije je 2016. godine bilo 223.100, a godinu dana ranije 230.472. Smanjenje broja može se objasniti time što je deo njih verovatno preuzeo nemačko državljanstvo.
Kada se radi o građanima BiH koji žive u Nemačkoj, a nisu se odrekli pasoša, njih je u toj zemlji prošle godine živelo 172.560, od čega se 90.390 odnosi na muškarce.
Iako je, apsolutno gledano, više građana Srbije od građana BiH, u odnosu na broj stanovništva iseljenih građana BiH je znatno više, ako računamo po glavi stanovnika.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
dzoni
Slavonija je pustara bukvalno.
@Pajo PatriJota
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar