Direktor policije: Uskoro kažnjavanje za prekoračenje srednje brzine

Direktor policije Vladimir Rebić izjavio je danas da će u narednom periodu otpočeti sankcionisanje vozača koji prekorače srednju brzinu kretanja na auto - putevima.
"U prethodnom periodu u toku test faze, vozači čija je srednja brzina kretanja bila veća od 120 kilometara na sat, dobijali su na priznanici, odnosno fiskalnom računu, informaciju o srednjoj brzini kojom su se kretali deonicom autoputa i ti prekršaji neće biti sankcionisani", rekao je Rebić.
 
On je naveo da je ovaj sistem samo još jedan od načina na koji se MUP bori da smanji broj žrtva i unapredi bezbednost na putevima.
 
"U narednom periodu počeće sankcionisanje ovakvih vrsta prekršaja, odnosno policijski službenici će zaustavljati vozače koji su prekoračili brzinu odmah na naplatnoj stanici ili će slati prijave na kućnu adresu", precizirao je Rebić.
 
Rebić je ukazao da je jedan od uzroka saobraćajnih nezgoda prekoračenje brzine kretanja.
 
"Na auto-putevima u Srbiji tokom 2015. godine život je izgubilo više od 60 osoba, dok je tokom 2016. godine poginulo oko 50 lica. Mi nameravamo, da u narednom periodu, još više smanjimo ovaj trend poginulih preduzimajući ovakve i slične mere", rekao je Rebić.
 
Direktor policije je podsetio da su "Putevi Srbije" u saradnji sa MUP-om unapredili sistem naplate putarine, tako da pored svoje osnovne funkcije, sistem može da dostavi i precizne podatke o vremenu pojavljivanja vozila na ulaznoj i izlaznoj naplatnoj stanici.  Na osnovu tih podataka, kako je objasnio, računa se vreme za koje je vozilo prešlo udaljenost između naplatnih stanica, odnosno srednja brzina vozila, koja će biti odštampana na fisklanom računu prilikom plaćanja putarine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Ruxon

    02.08.2017 18:23
    .
    Ne znam gde u Zakonu o prekrsajima i Zakonu o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima pise da JP "Putevi Srbije" imaju ZAKONSKO ovlascenje da vrse kontrolu saobracaja u ovom slučaju merenje brzine kretanja na putevima. To ovlašćenje ima policija. Sve i da JP dostavi policiji ove podatke pa čak i da policija dostavi sudiji za prekršaje zahtev za pokretanje prekršajnog postupka(prekrsajnu prijavu), sudija za prekršaje bi morao da je odbaci
  • Anon

    01.08.2017 20:22
    Neka podignu ograničenje na 130 u isto vreme kada i počinju da mere. Nema smisla da se plati putarina, ako ne može da se iskoristi prednost auto puta.

    Nikad nisam divljao, i nikad neću, nemam ni kola za to, ali je sasvim bezbedno da se vozi 130-140 na sat na nekim delovima auto puta. Ostali delovi mogu se ograničiti lokalno.
  • Vazd Tibi

    01.08.2017 18:38
    Pozzzzzzz
    Često idem po Nemačkoj i uopšteno po Evropi sa svojim ličnim autom posla radi.
    Uopšteno gledajući, autoputevi su im bolji, mnogo bolji, pa je zato i realno da u jednoj Nemačkoj ne postoji ograničenje. E sad, naravno da postoje i u našoj državi deonice (npr. od Beograda prema Subotici) jako dobrog kvaliteta, gde je ograničenje od 120 km/h stvarno ništavno.
    Morate shvatiti da na takvim deonicama, gde je pravac ravan a kvalitet podloge vrlo dobar, bilo kakvo ograničenje od 120-130 km/h najobičniji način za uzimanje novca od građana. Deonice gde ima krivina i gde kvalitet asfalta nije najbolji, ograničenje je preko potrebno.
    A sada najbitnija stvar, na auto-putu ginu ljudi, nije to ništa novo, ali sudskim veštačenjem je utvrđeno da godišnje, smrtni ishodi u nesrećama koje se dešavaju zbog prekoračenja od 120 km/h je SVEGA 1.4 LJUDI GODIŠNJE, dakle brzina na auto putu, u tom pogledu, nije nikakav faktor!
    Današnja konstrukcija automobila i podloge je takva, da brzine do 180 km/h su mnogo sigurnije nego pre 40-50 godina 110-120 km/h u nekim tada "novim" vozilima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija