On je za agenciju Beta rekao da izvoznici hoće da zarade po evro po kilogramu otkupljenih malina na teret proizvodjača.
"Dobili smo podatke sa carine da vlasnici hladnjača to voće izvoze iz Srbije za Evropu i destinacije bliže Evropi po ceni od 1,93 do 3,1 evro po kilogramu, a proizvođačima plaćaju maksimalno 160 dinara. Po ceni od 160 dinara su prodate izuzetno male količine, veći deo malina se plaća po ceni od 120 do 150 dinara", rekao je Radović.
Dodao je da su na informaciju o izvoznim cenama morali da plate "neku taksu od preko 5.000 dinara". Izvozne cene malina za Japan i druge dalje destinacije su prema njegovim rečima oko četiri evra i to se objašnjava visokim troškovima prevoza.
Asocijacija će, kako je rekao, osim protesta upozorenja koji će se verovatno održati 19. avgusta u Ivanjici zatražiti novi sastanak sa predstavnicima Vlade Srbije da bi ponovo razgovarali o obećanjima koja nisu ispunili otkupljivači. Radović je dodao da je isti problem sa niskim otkupnim cenama kupina.
Zbog velike suše maline i kupine su dosta oštećene i sledeće godine rod će zbog toga biti značajno smanjen.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Wolf 359
Cocco
Dimitrije
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar