"Ove godine tretirali smo oko 80 hektara, i to samo javne površine, a problem je što te biljke ima i na privatnim površinama na koje mi nemamo pravo da uđemo. Celu teritoriju Beograda smo snimili dronom i na taj način smo locirali ambroziju, tako da smo našim opštinama podelili spiskove gde se ta biljka nalazi na privatnim parcelama kako bi inspektori izašli na teren i sa vlasnicima razgovarali o uništavanju ambrozije", rekao je gradski menadžer Goran Vesić za RTS.
Prema njegovim rečima, ta biljka nakon košenja ili hemijskog tretiranja nikne ponovo za nekoliko sedmica, tako da je jedino rešenje vađenje ambrozije iz korena.
"Za sledeću godinu Zavod za biocide i medicinsku ekologiju sprema fond u kome će građanima nuditi jedan dinar za svaku ambroziju koju donesu sa korenom. Takođe, za sledeću godinu pripremamo izmenu propisa prema kome će Grad moći da interveniše na privatnim parcelama, uz to da će vlasnik parcele morati da plati košenje", naglasio je Vesić.
Podsetimo, ambrozija pravi problem i u drugim gradovima u Srbiji, a kakva je situacija u Novom Sadu možete pročitati
OVDE i OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
rade
MarkoZ
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar