Za činjenicu da radnici Goše, fabrike šinskih vozila ne dobijaju plate skoro četiri godine, javnost Srbije je saznala tek kada se 22. marta 2017. zbog lošeg materijalnog stanja u hali fabrike obesio radnik Goše. Usledili su štrajkovi radnika, tadašnji predstavnik kompanije ŽOS Trnava iz Slovačke koja je bila vlasnik fabrike napustio je Srbiju, a fabriku su prodali kompaniji koja je registrovana na Kipru. U međuvremenu, predstavnici države su radnicima poručivali da njihov problem ne može da se reši dok na razgovor ne dođu novi vlasnici fabrike. Vlasnici kompanije s Kipra koji su kupili Gošu nikada se nisu odazvali na pozive predstavnika vlasti u Srbiji.
Prema istraživanju
Insajdera iza novih vlasnika stoje zapravo stari vlasnici.
Fabrika duguje radnicima 2,1 milion evra, državi - 4,7 miliona evra, a vlasniku fabrike iz Slovačke odnosno sa Kipra - 14,2 miliona evra.
Istraživanje Insajdera pokazalo je da dok država svoja potraživanja ni na koji način nije obezbedila, slovačka firma je u potpunosti sva sredstva koja potražuje obezbedila stavljajući hipoteku na imovinu i zaloge na opremu fabrike Goša. Kada bi danas došlo do rasprodaje imovine, vlasnik bi dobio sredstva od prodaje svega, pa čak i audiokasetofona procenjene vrednosti 900 dinara.
Insajder otkriva kako je fabrika Goša postala simbol sistema u kojem država ne primenjuje mehanizme kojima bi zaštitila radnike i državni budžet. Šta se sve dešavalo u Goši i kako je moguće da su iz privatizovane fabrike kao gubitnici izašli država i radnici, ali ne i vlasnik, gledajte u emisiji Insajdera "Država protiv radnika" večeras u 21 čas na N1 televiziji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
ralfinjo
Šlag ide na kraju
A, da... to je za onaj drugi članak, ali isto mu dođe...
siroke narodne mase
Moram priznati da mi zoxx nije pao na pamet.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar