Ispituje se kako je Nišlija u sud uneo perorez i suzavac

Rukovodstvo Višeg suda u Nišu ispituje kako je B.S. (75) uneo prekjuče u niški sud perorez i suzavac kojima je povredio sedamnaestogodišnju A.M.
Ispituje se kako je Nišlija u sud uneo perorez i suzavac
Foto: 021.rs
Podsetimo, Nišlija je ispred jedne od sudnica nožem u vrat ubo maloletnu devojku, a potom popio otrovnu tečnost od čega je ubrzo preminuo u sudnici.
 
Iako je kontrola pri ulasku u sud rigorozna, dešava se da se hladno oružje ipak prošvercuje pored sudske straže. Sa oružjem poput peroreza to je moguće jer je male veličine, tako da je intenzitet zvuka detektora dosta nizak, kao da se radi o metalnom novcu ili kopči na kajišu.
 
Incident u Nišu nije usamljen slučaj. Kako piše "Dnevnik", početkom ovog meseca u novosadskom sudu pronađen je nož ispod optuženičke klupe. Pre nekoliko godina je obezbeđenje kod jedne gospođe na ulazu u novosadski sud pronašlo nož-skakavac kakav upotrebljavaju profesionalni diverzanti.
 
U dosadašnjem radu pravosudna straža je kod stranaka najčešće pronalazila noževe raznih vrsta, "boksere", ali i metalne teleskopske palice koje se na oštriji pokret ruke izvlače na dužinu "bejzbolke". Stranke pretežno te predmete unose u jaknama, džepovima ili ispod kaiša. Najviše problema pravosudna straža ima sa maloletnicima.
 
Ukoliko se kod građana koji ulaze na sud pregledom pronađe predmet nedozvoljen za unos u zgradu, piše se potvrda o njegovom oduzimanju, a zatim dopis, na osnovu kojeg plicija podnosi zahtev za prekršajni postupak. U slučaju zaplene vatrenog oružja, na lice mesta dolazi patrola, preuzima slučaj i podnosi krivične prijave. 
 
Kako "Politika" piše, iako Pravilnik o pravosudnoj straži jasno propisuje da pripadnik sudske straže ima ovlašćenje da od osobe koja ulazi u zgradu pravosudnog organa oduzme predmete kojima bi se mogla ugroziti bezbednost ljudi i imovine, u praksi, stražari često ne koriste ovo svoje pravo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Армаггедон

    25.07.2018 15:14
    Како је унео?па на врата.
  • joca

    25.07.2018 09:11
    realno
    Predpostavka izuzetnosti je pristup kojim se pokušavaju rešiti problemi tipa bezbednosti ljudi, saobraćaja itd. I zato država daje zakon kojim je zabranjeno uneti nož negde, zabranjeno poseći nekog sa istim, ili zašto je izričito ograničena brzina kretanja na 50km/h po naseljenom mestu.
    Ali opet zakonodavac i svaki svestan stanovnik zna da postoje izuzetni.
    Možemo reći i nenormalni za koje te određene granice ne predstavljaju nikakvu prepreku.
    A ovde su mahom prisutni oni koji nisu perorez ni držali, možda čak ne znaju nikog ko ga koristi u poslu, već se druže sa kirijašima i piju kafe po limanu i igraju tikete.
    Perorez ima metala kao što ima jedna metalna olovka, postoje i keramički perorezi, a nato pakovanje suzavca je plastično i čovek (izuzetni - ludi ) može da ga unese gde hoće. I pored straže i pored špalira garde, pored kobri i može da ga iskoristi za svoj "naum".
    Isto tako on taj napad nije morao izvršiti u sudu, mogao je ispred, mogao je automatskom puškom doći u kafić gde se okupljaju sudije i tako dalje i tako bliže.
    Ne možete tražiti odgovornost nekog ko stoji na vratima za 30k, jer kad bi pretresi bili rigorizniji sud ne bi mogao funkcionisati.. I od 500 000 suđenja, ovo se desi na jednom.
    Kao što jedan od 25 000 automobila, vozi kroz naseljeno mesto 180km/h
    I opet, niko mu do Boga ništa ne može.
    Zašto glumite da se bojite :)
  • bagra

    25.07.2018 08:22
    Osuditi za primer odgovorene na maksimalne kazne pa ce drugi da rade svoj posao!
    I nemojte lagati, taj je pokusao svirepo ubistvo a ne povredio devojku!
    Treba da tuzi i drzavu i licno strazare!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija