Zbog nedostatka MMR vakcine, za neku decu je odložen je polazak u vrtić. U predškolskoj ustanovi "Naše dete" u Šapcu, od 148 upisane dece njih 70 nije vakcinisano.
Nove količine vakcina trebalo bi da stignu do kraja septembra, rekla je za
RTS dr Dragana Radojičić, načelnica Centra za prevenciju i kontrolu bolesti Zavoda za javno zdravlje u Šapcu.
"Očekujemo novu tranšu koja treba da stigne do kraja septembra. To je 540 doza, što će biti dovoljno da se vakcinišu sva propuštena deca i da se vakcinišu deca 2017. godište koja primaju u drugoj godini života tu vakcinu. Što se tiče MMR vakcine, ona je u svim okruzima u problemu da kažemo svima nedostaje vakcina i ne postoji mogućnost da kolegama iz Doma zdravlja Šabac nabavimo iz nekog drugog okruga", rekla je Radojičić.
Ona ističe da su uspeli da dobiju trideset doza iz susednih opština kojima nisu potrebne do nove isporuke vakcina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Sinisa
Standža gandža & hed
@Светлана НС
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar