EPS planira da računi za struju građanima stižu na mejl

Elektroprivreda Srbije planira da u narednom periodu omogući građanima da, ukoliko to oni budu želeli, račune za struju dobijaju na mejl adresu kao i da omogući građanima da preko telefona provere visinu svog računa i da ga isto tako plate.
EPS planira da računi za struju građanima stižu na mejl
Foto: Pixabay
Direktor Sektora za informaciono-komunikacione tehnologije EPS-a Miodrag Bulatović kaže da je to samo deo procesa digitalizacije koji u ovom državnom preduzeću godinama unazad traje, te da je plan EPS-a i da u potpunosti pređe na poslovanje "bez papira".
 
Bulatović kaže da kada je reč o slanju računa na mejl korisnika, EPS to se već čini, ali objašnjava da je reč o privrednim subjektima. Kaže da ovo preduzeće svakog meseca isporuči više hiljada računa na mejlove preduzećima kako bi izmirili svoje obaveze, a na pitanje da li i građani mogu da očekuju ovu uslugu, Bulatović odgovara potvrdno.
 
"Da, plan je da svaki građanin može sa svog mobilnog uređaja da pristupi i vidi svoj račun i da izvrši elektronski plaćanje računa", kaže Bulatović.
 
Kada je reč o usluzi namenjenoj građanima, objašnjava da će korisnici morati da daju saglasnost da im se račun isporuči na mejl. Opcija o kojoj se takođe razmišlja je i da svaki građanin ponaosob može sam da pristupi portalu EPS-a, vidi stanje svog računa i izvrši elektronsko plaćanje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • dva

    07.11.2018 18:24
    Postoji odavno
    Ja odavno primam na mail eps račune?! Takođe SBB, a informatika i gas se mogu proveriti online. Tako da ni ne otvaram ove sto stižu postom. Za eps mislim da može i da se klikne negde “ne salji postom”.
  • Vladimir

    07.11.2018 16:39
    ???!
    Kakve baljezgarije od naprednog kadra. Ja dobijam račun na mail već 6 godina unazad. Dobijem i u papiru (mada ne kontam zašto), ali i na mail. Izgleda da neko treba da se dobrano ugradi, pa sada, kao, uvode digitalizaciju koja je zaživela u ukinutoj Elektrovojvodini pre desetak godina. I onda će, kao, građani da vrište od sreće, a neko će drpiti milionče da stavi obaveštenje na sajt kako da se aktivira usluga koja odaaavno postoji.
  • Svi

    07.11.2018 15:48
    A Jkp Informatika?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn