Danska zabranjuje ulazak u zemlju sveštenicima sa antidemokratskim stavovima

Danska vlada saopštila je danas da je obezbedila podršku u parlamentu za plan da zabrani ulazak stranim sveštenicima koji imaju antidemokratske stavove.

Danski ministar za crkvena pitanja Bertel Harder rekao je da većina u parlamentu podržava sastavljanje liste takozvanih "propovednika mržnje" koji dolaze izvan Evropske unije i kojima će biti zabranjen ulazak u zemlju.

Neke evropske zemlje imaju slične zakone. Velika Britanija može uskratiti ulazak osobama s krivičnim presudama ili ljudima čije prisustvo se ne smatra dobrim za javno dobro.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • RD

    01.06.2016 13:23
    religija = zlo
  • Bill

    01.06.2016 11:37
    Znači, naši iz SPC izvisili!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Otkriven zvanični uzrok smrti Džina Hekmana

Zvanični uzrok smrti glumca Džina Hekmana je, prema nalazima Kancelarije medicinskog istražitelja u Novom Meksiku, zapušenje krvnih sudova srca i teške hronične hipertenzivne promene na bubrezima.