U ovoj fazi odbili su 234 pozvana gosta, a taj broj raste iz dana u dan, rekla je portparolka WSF Safa Čebi. Dosadašnja putovanja podnosilaca zahteva, finansijsko stanje ili neizvesnost da li će se vratiti u zemlju iz koje dolaze, tri su glavna osnova za odbijanje kanadske vize, rečeno je organizatorima.
Organizatori su pozvali 2.000 ljudi iz sveta na skup. Vize su odbijene uglavnom zvanicama iz Afrike i s Bliskog istoka, medju kojima državljanima Demokratske Republike Kongo, Maroka, Nigerije i Irana, ali i Nepala i Haitija.
Ličnosti kao što su aktivistkinja protiv globalizacije iz Malija Aminata Traore koja se simbolično kandidovala za generalnog sekretara UN, predsednik palestinskog sindikata poštara Imada Temiza i Rogerio Batista iz brazilskog sindikata CUT su medju onima kojima su vize odbijene.
Ovo je prvi put da je WSF organizovan u nekoj zemlji severa i članici "Grupe sedam" koja okuplja privredno najnaprednije zemlje sveta. Daleko od veličine skupova WSF u Brazilu tokom protekle decenije, često i sa po 100.000 učesnika, ovogodišnji skup u Montrealu na kraju će okupiti znatno manje od polovine pozvanih, procenjuju organizatori.
"Cilj skupa je razgovor pripadnika gradjanskih grupa, članova organizacija civilnog društva i učesnika društvenih pokreta o izgradnji održivog i sveobuhvatnog društva, u kojem ima mesta za svaku osobu i za svaki narod i čiji se glasovi mogu čuti", piše na sajtu konferencije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar