VIDEO: "Halal" prodavnice u Parizu moraju da prodaju svinjetinu i alkohol
Naredba je usledila uz objašnjenje da francuska prestonica "ne želi nikakve oblasti namenjene isključivo muslimanima, kao ni bilo kakvu oblast u kojoj uopšte nema muslimana", prenosi "Independent".
Načelnik oblasti Kolomb Nikol Gueta je, prema navodima njegovog kabineta, lično otišao u "Halal" prodavnicu i zamolio poslovođu da proširi asortiman dodavanjem svinjetine i alkohola.
Obzirom da su "Halal" marketi počeli sve češće da zamenjuju lokalne prodavnice, stanovništvo se žalilo da u "Halal" supermarketima ne može da kupi uobičajeni spektar prehrambenih proizvoda.
Načelnik parsike oblasti je ovom prilikom istakao da bi isto reagovao da su "ovoliko učestali marketi košer hrane".
Pariske vlasti traže zakonske mere kojima bi opozvali zakup prodavnica od strane "Halal" lanca koji važi do 2019. godine.
Komentari 1
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar