Dron kod kancelarije poljske premijerke, istraga protiv Rusa
Kako se navodi, dron je leteo kod kancelarije poljske premijerke Beate Šidlo i sedišta poljske vlade, a po Zakonu o vazdušnom saobraćaju, čak i da se ne radi o špijunaži, preti mu do pet godina zatvora.
"Dron je primetio telohranitelj ispred kancelarije premijerke i to prijavio vođi smene, a patrola je našla čoveka koji je upravljao dronom i zatražila da ga prizemlji na bezbednom mestu, a zatim ga legitimisala i predala policiji", rekla je poljskoj televiziji Polsatportparolka Biroa za obezbeđenje zvaničnika Natalija Markjevič.
Pokazalo se da se dronom oko državnih zgrada u zoni gde je za to po zakonu potrebna specijalna dozvola, igrao državljanin Rusije.
"Na to mesto došao je automobilom marke "porše" u kojem je sedela još jedna osoba, a ispostavilo se da je to takođe državljanin Ruske Federacije. Dron je zaplenjen i provereno je da u automobilu nema eksploziva", rekla je Markjevičeva.
Portparol varšavske policije Marijuš Mrozek saopštio je da Rusa za sada saslušavaju samo zbog povrede Zakona o vazdušnom saobraćaju, po kojem mu za puštanje drona u zoni gde je za to potrebna specijalna dozvola preti do pet godina zatvora. Poljski mediji javljaju da je istragu, budući da je reč o zgradi Vlade, a umešani su državljani Rusije, započela i Agencija za unutrašnju bezbednost.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar