Oni su privedeni nakon napada na 31-godišnju ženu u stanu u Upsali u nedelju rano ujutro.
Žrtva je, prema pisanju švedskih medija, navodno bila skoro bez svesti. Snimak je emitovan uživo u jednoj zatvorenoj Fejsbuk grupi u kojoj je bilo 60.000 ljudi.
Žozefin Lundgren (21) je obavestila policiju čim je shvatila šta se događa u Fejsbuk grupi, čija je bila članica. "Otrgnuo joj je odeću i legao na nju", rekla je za švedski "Ekspresen".
"Upravo ste silovani", rekao je ženi na kraju video-snimka jedan od napadača. Nakon toga izašao je komentar jednog od članova grupe: "Trojica protiv jedne, ha ha ha".
Prema švedskoj nacionalnoj televiziji SVT, muškarci su nakon ovog snimili i drugi video-snimak u kojem žena izjavljuje da nije silovana. Video-snimak je prenošen uživo kada je policija stigla u stan, uhapsila prisutne i isključila kameru.
"Bilo je mnogo ljudi koji su videli prenos i javili nam", rekao je Markus Svenson iz lokalne policije. Dodao je kako je žrtva odvedena u bolnicu zbog sopstvene sigurnosti i prikupljanja dokaza.
Uhapšeni muškarci imaju između 19 i 25 godina, a žrtva 31. Kako navodi "Ekspresen", najstariji muškarac je već osuđivan za zloupotrebu droga i nasilne napade.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Ime*
Zatvorena grupa na FB, od samo 60.000 ljudi?
Iygleda je E[ton Ku;er sa svojom "prank" emisijom, dao nekom loše ideje.
Lično mislim da mora neko stojati iza njih, naručiti i plaćati ovakvo ponašanje.
Jer, šta majmun vidi, majmun radi.
Kasnije se očekuje širenje ovakvog ponašanja u svetu.
Svaki nasilnik će sebi dati razlog i opravdanje. Neko naciju, neko veru...
Iluminati uspešno sprovode širenje anarhije u svetskom društvu.
Dz D
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar