Za početak će objekat moći da zbrine 180 životinja, a u narednoj fazi potrebno je obezbediti tri miliona dinara za postavljanje novih boksova i tada bi se kapacitet udvostručio, odnosno bilo bi 360 mesta za smeštaj napuštenih životinja.
Podatak da je samo prošle godine varoška kasa "olakšana" za skoro 20 miliona dinara na ime odštete građanima koje su napali i ugrizli psi lutalice, dovoljan je da se pojmi potreba za azilom, tim pre što je postojeće prihvatilište malog kapaciteta i meta je čestih negodovanja društava za zaštitu prava životinja zbog nepoštovanja standardnih uslova u kojima se smeštaju odbačeni psi.
Autor: Dnevnik
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Novosađanka 1
zivan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar