Osumnjičenom za masakr u Žitištu pritvor 30 dana

Osumnjičeni za petostruko ubistvo u kafiću "Makijato" u Žitištu Siniša Zlatić, izjavio je na saslušanju da se zbog ubistva oseća užasno i da bi da može menjao svoj život za živote nastradalih.
On je sproveden na saslušanje u Više javno tužilaštvo i kod sudije za prethodni postupak u Višem sudu u Zrenjaninu. 
 
Određen mu je pritvor do 30 dana. Zlatić je na saslušanju u prisustvu tužioca rekao da nije hteo nikoga da ubije, nego samo da zastraši prisutne. Prethodno je u policiji izjavio da je hteo da ubije samo svoju bivšu suprugu Dijanu i Stevana Jojića.
 
Ispričao je da je kada je video Dijanu i Stevana Jojića kako sede zajedno, odlučio da ode kući po pušku, sa ciljem da zaplaši Jojića i ponizi ga pred masom u kafiću.
 
"Hteo sam da ga ponizim, da uperim pušku u njega i naredim mu da klekne, da moli za život. Planirao sam da ga udarim kundakom u glavu", ispričao je na saslušanju osumnjičeni Zlatić.
 
Na pitanje zbog čega je krenuo da nasumice puca po ljudima, Zlatić je kratko rekao: " Ne znam".
 
Zlatić je inače danas popodne sa  lisicama na rukama, uveden u zgradu suda, ispred koje su, kao obezbeđenje, ostali policajci sa dugim cevima. 
 
Dijana Savanović, koju je ubio bivši muž Siniša Zlatić biće sahranjena danas. Na istom groblju biće sahranjen i Vladimir Kosović, dok će Jovana Popović (20) biti sahranjena u rodnom Banatskom Karađorđevu u 16 časova.
 
Vladimir Mijatović biće sahranjen sutra u 15 časova u Žitištu, a Stevan Jojić (40) u 16 časova.
 
 
Formirani timovi za psiho-socijalnu pomoć porodicama nastradalih
 
 
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije saopštilo je danas da su, zbog događaja u Žitištu kod Zrenjanina u noći između 1. i 2. jula, formirana četiri mobilna stručna tima za pružanje psiho-socijalne podrške porodicama nastradalih. Kako je saopštilo Ministarstvo, mobilni timovi su sa radom počeli 2. jula, a čine ih stručnjaci centara za socijalni rad, prvenstveno psiholozi, a po potrebi i stručnjaci iz drugih resora, pre svega iz oblasti zdravstvene zaštite.
 
Dodaje se da su timovi danas obišli nekoliko porodica nastradalih, a najavljeno je da će narednih dana obići preostale porodice. Mobilne timove je formirao Centar za socijalni rad Žitište u saradnji sa Centrom za socijalni rad Zrenjanin, a po nalogu po nalogu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije i Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova.
 
U Vojvodini je danas Dan žalosti zbog tragedije u Žitištu u kojoj je ubijeno pet osoba, a ranjene 23. Jedan ranjeni i dalje je u teškom stanju, ostali su stabilno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Sremac

    04.07.2016 14:22
    MINISTRE, OPET LAŽETE! Stefanović: Nije bilo naznaka da će ubica iz Žitišta da počini zločin, Otac ubijene: Prijavljivali smo ga više puta


    „Mi smo se žalili tim institucijama i ja kao otac, a tamo su mi govorili – što se ti mešaš… Pa mešam se zato što razbija, zato što ih tera napolje, hoće dete da skoči u Begej, zašto ga ne pozovete tamo da vidite kakva je osoba. Prijavljivali smo i ona je prijavljivala i ja kao otac i oni su rekli da se ne mešamo“, ispričao je za N1 otac ubijene i dodao:
    „I kažu: i mi imamo kući, pa se i mi svađamo s našim muževima, pa vamo, pa tamo. Tako da sve to postoji u suštini, te institucije, ali to ništa ne funkcioniše“.

    Kako je rekao za N1, slavili su dan kad se razvela od njega.

    „On je izigravao finog, kako da ti kažem, spolja je finog izigravao, a ovamo je izigravao jednog nasilnika. I mi smo to prijavljivali i prijavljivali i kad je došlo do razvoda mi smo slavili taj dan, da se razvela ona“.
  • Psi laju,

    04.07.2016 01:38
    karavani prolaze
    Dok se po svim novinama vrte naslovi i komentari iz Žitišta, nama zemlja propada i dalje, vlada se zadužuje kreditima, od politike ,,Ne treba vam hleba otvaramo poglavlja", ostali smo i bez hleba i bez poglavlja... Ovaj čovek je uradio to što je uradio, biće osuđen na doživotnu zatvorsku kaznu (40 godina je doživotno, koliko mislite da može da se živi u zatvoru), iako ovakva dela nisu za zatvor nego za institucuju.
  • Koko

    03.07.2016 20:31
    Ne mogu a da ne primetim kako je iz naslova morala volšebno da nestane reč "ubica" i da bude zamenjena rečju "osumnjičeni". Dakle, stvarnO!!! Što? Je l' se sumnja da možda nije on??? Muka mi je od takvih administrativnih formalnosti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina