Sombor: Prodaja Fabrike akumulatora 21. oktobra
SOinfo navodi da će Fabrika akumulatora Sombor biti prodata kao pravno lice, što pored objekata i opreme podrazumeva i žigove i druga intelektualna prava. Vrednost preduzeća procenjena je na 25.000.000 evra, a početna cena na javnom nadmetanju biće 12.510.000 evra. Depozit za učešće u javnom nadmetanju je 20 odsto od procenjene vrednosti.
- Veliki proizvođač akumulatora, američki Exide, pokazao je interesovanje preko svog zastupnika u Srbiji, a stigao je i nezvaničan upit od jedne kompanije iz Rusije - kazao za biznis portal "eKapija" stečajni upravnik Predrag Ljubović.
Najvažniju imovinu somborske fabrike akumulatora čine proizvodne hale, upravne zgrade, magacini, kao i neizgrađeno građevinsko zemljište. Osim same fabrike, prodaje se i Trgosirovina, Somborcima poznat kao otpad pored garaže "Severtransa".
Fabrika akumulatora dva puta je bila pod upravljanjem zakupaca, a poslednji, Dem Helas, uposlio je oko 30 odsto kapaciteta i stotinak radnika. Dem Helasu je pre oko mesec dana otkazan zakup odlukom odbora poverilaca, ali zakupac još nije izašao iz pogona fabrike, pa je pokrenuta tužba za njegovo iseljenje. Krajnji rok za uplatu depozita je 14. oktobar. Javno nadmetanje će biti održano 21. oktobra u 12 sati u Fabrici akumulatora.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar