Bjelić je naveo da Pokrajina želi nastavak dugogodišnje saradnje u oblasti kulture sa ovim nemačkim gradom, te da već postoje spremni projekti u okviru potencijalne saradnje.
"Naša saradnja je tradicionalna i firme iz nemačke pokrajine Baden-Virtemberg do sada su uložile u Vojvodinu 95 miliona evra i zaposlili oko 500 radnika, što je za nas od velikog značaja. Verujem da se u narednom periodu saradnja Ulma, Novog Sada i Vojvodine mogu intenzivirati posebno u IT sektoru, agrobiznisu, ali i u razmeni i podizanju kapaciteta javne administracije", rekao je Bjelić i najavio da će se u narednih nekoliko meseci to konkretizovati kroz posetu i obuku predstavnika Pokrajinske vlade, kao i Univerziteta iz Novog Sada gradu Ulmu i Dunavskom birou.
Gradonačelnik Ulma i predsednik Saveta podunavskih gradova i regiona Ginter Ciš istakao je da je saradnja sa Vojvodinom tradicionalno dobra već preko 10 godina, te da se kroz Dunavsku strategiju vrlo brzo može raditi na konkretnim projektima iz oblasti turizma koji mogu direktno otvoriti nova radna mesta. On je pozvao Vojvodinu da se priključi postojećim projektima grada Ulma iz oblasti zaštite životne sredine, posebno na temu prečišćavanja otpadnih voda, što je njihov prioritet.
"Pozivamo vas da dođete kod nas i da se vrlo uskoro priključite projektima iz oblasti digitalizacije, zatim na temu mladih, što su naši prioriteti, koje bi finansirali iz fondova EU", rekao je Ciš i naglasio da je posle dugog niza godina razgovora došao trenutak da se konkretizuje saradnja sa Pokrajinskom vladom i Skupštinom Vojvodine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar