Kako je resorni sekretar naveo, od 2006. do 2016, izdvojeno je oko 600 miliona dinara, između ostalog, za postavljanje saobraćajne signalizacije u zonama škola i predškolskih ustanova, izradu projektne dokumentacije za tehničku regulaciju saobraćaja, zatim za izgradnju kružnih tokova, biciklističkih staza, premeštanje i izgradnju autobuskih stajališta i drugo.
"Broj saobraćajnih nesreća u Srbiji i Vojvodini je u padu. Međutim, dokle god se dešavaju nesreće na putevima, moramo se ozbiljno baviti pitanjima bezbednosti u saobraćaju“, kazao je Grbić dodajući da je u tom poslu važno da postoji kontinuitet u komunikaciji na svim nivoima.
Sekretar Grbić je naveo i podatak da je od 2006. do 2015. godine na teritoriji cele Srbije u saobraćajnim nesrećama povređeno 16 hiljada dece, od čega četiri i po hiljade u Vojvodini. U tim nesrećama poginulo je oko 220 dece u Srbiji, od čega je 67 najmlađih poginulo na putevima u Vojvodine.
Na okruglom stolu bilo je reči o novim tehnologijama regulisanja saobraćaja, uticaju stanja puteva na uzrok saobraćajnih nezgoda, značaju saobraćajnog obrazovanja i vaspitanja predškolaca, uticaju lokalne zajednice na razvoj javnog prevoza, efektima delovanja lokalnih tela za poslove koordinacije bezbednosti saobraćaj i slično.
U radu okruglog stola učestvovali su predstavnici državnih institucija, lokalnih samouprava, obrazovnih ustanova, policijskih uprava, zatim eksperti za veštačenje saobraćajnih nezgoda, kao i predstavnici nevladinog i privatnog sektora, sa dugogodišnjim iskustvom u poslovima javnog prevoza i povećanja bezbednosti u saobraćaju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Kaya
DUSAN
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar