Njena površina je u ravni sa okolnim asfaltom a ventili iz kojih bi trebalo da izlazi voda su zapušeni plastičnim čašama i lišćem, piše Centar za istraživačko novinarstvo (CINS).
Priča o rekonstrukciji celokupnog Trga, koji se nalazi u centru Pančeva, počela je još u decembru 2003. godine. Sama gradnja i uređenje Trga sa fontanom trajali su od jula 2008. do kraja 2009. godine. Grad je ukupno uložio 71,93 miliona dinara, od čega je za fontanu izdvojeno 9,67 miliona dinara. Fontana je prestala da funkcioniše nepune tri godine nakon prvog puštanja u rad, a novca za obnovu nema ni danas.
Iz Javnog preduzeća Direkcija za izgradnju i uređenje Pančeva navode da je potrebno oko četiri miliona dinara kako bi fontana ponovo bila osposobljena.
U decembru 2003, Direkcija za izgradnju je raspisala konkurs za izbor idejnog urbanističko-arhitektonskog rešenja za uređenje Trga, čija je površina 3.185 metara kvadratnih. Komisija je prvu nagradu od 80.000 dinara dodelila arhitekti Nataši Mitreski, koja je bila zaposlena u Direkciji. U narednoj godini Direkcija dobija urbanističke uslove za gradnju, po kojima će rekonstrukcija Trga biti rađena na osnovu prvonagrađenog idejnog rešenja, ali sa modifikacijama.
U januaru 2005. godine Direkcija raspisuje javnu nabavku za izradu projektno-tehničke dokumentacije, a ponude su dostavile tri beogradske firme: Art projekt, Centroiniženjering i Neimar Inženjering. Najpovoljniji je bio Centroinženjering, ali su odustali, navodeći da su prezauzeti i da ne mogu da poštuju zadate rokove.
Ugovor za izradu ove dokumentacije Direkcija potpisuje 21. aprila, sa Neimar Inženjeringom, firmom čija je ponuda bila drugoplasirana. Kao rok su naveli 60 dana. Firma prvi deo posla završava krajem jula 2005. i naplaćuje ga 651.360 dinara. Međutim, u Direkciji su imali primedbe na urađeno i više puta su od Neimara tražili da reše propuste. U februaru 2006. godine Direkcija prihvata idejni projekat, iako je tražila od Neimara da otkloni još 11 primedbi.
Đorđe Kostić, bivši rukovodilac Sektora izgradnje i održavanja Direkcije, za CINS kaže da je Direkcija idejni projekat prihvatila iako je imao nedostatke jer su morali da završe projekat - "morali smo da idemo dalje". U aprilu 2006. godine Direkcija je imala primedbe i na urađen glavni projekat. Neimar je radove okončao u maju. Tako je rok za izradu oba projekta iz ponude produžen sa 60 dana na godinu.
Kako je došlo do toga da ova skupa investicija stoji beskorisna, možete pročitati u tekstu
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Nenad
ana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar