Četrdesetak zaposlenih već tri meseca iščekuje platu, a u gradskoj vlasti tvrde da su im ruke vezane iako imaju spremno rešenje. Račun ove ustanove je u blokadi od 8. marta, a dug prema dobavljačima narastao je na 80 miliona dinara.
Kako je rečeno za "Politiku", plan će biti moguće sprovesti kada bude usvojen novi Zakon o apotekama, koji je trenutno u fazi nacrta.
"Mogli bismo da izdamo u zakup sve objekte i da rešimo ovaj problem. To ne možemo da sprovedemo dok nam nadležno ministarstvo to zakonom ne dozvoli. Nacrt Zakona o apotekama predviđa ovakvo rešenje. Putem zakupa prebićemo dugove, građani bi svakog dana 24 sata imali mogućnost da nabave lekove, a sadašnje radnike državne apoteke preuzele bi privatne", navodi predsednik gradske skupštine i lokalnog saveta za zdravstvo Milovan Blažić.
Aktuelnim nacrtom zakona predviđeno je da će prioritet prilikom zapošljavanja nakon izdavanja objekata imati sadašnji radnici u državnim apotekama, za koje već ima nekoliko zainteresovanih farmaceutskih kuća.
Najveći dužnik među državnim apotekama je pančevačka, koja nije izmirila više od 912 miliona dinara. Prati je Apoteka "Šabac" sa 368 miliona, a potom i Apoteka "Novi Sad" sa 254 miliona dinara duga.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Pacijent
Ili dozvoliti da se sa knjižicom ide kod privatnog doktora ili ukinuti obavezno zdravstveno osiguranje od koga imamo sve manje koristi.
Da su državne apoteke poslovale profitabilno, ne bi imale tako velike dugove.
Što se tiče lokala oni se mogu izdavati pod kiriju ili prodati, tako da zdravstvo neće biti oštećeno.
A privatnih apoteka biće i u KIkikindi, ne brinite....možete i otvoriti svoju...ako je tako lako privatniku da bude profitabilan.Eto budite profitabilni baš VI....
kikinda
Nisi u pravu
Meni kao pacijetnu je svejedno da li ću lek podići u privatnoj ili državnoj apoteci. Da li će lekova biti na recept ili ne ,ne zavisi od toga da li je apoteka državna,već od para u Fondu zdravstvenom.
Ionako većinu lekova plaćam i sada.Za skuplje lečenje skuplja se dobrovoljni prilog putem SMS.
Vremena besplatnih lekova za pacijente su prošla.Tako da nam ne trebaju ni državne apoteke.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar