Dok vlada u sred sezone berbe formira radne grupe radi sastančenja, stotine tona malina propada na njivama.
"Nema nikakve ekonomske logike da se već sedam godina malina otkupljuje po 200 i više dinara, a da joj sad cena padne na sto dinara. Ako naša država subvencioniše radna mesta koje otvaraju strane kompanije, zašto ne bi subvencionisala malinu do cene koja je isplativa za proizvođače", rekao je
Milan Došen ispred udruženja malinara, prenosi
"Blic".
Na ovom skupu je rečeno da su malinari dovedeni do očajanja jer neki već prodaju malinu po 100 dinara da bi bar nešto spasili od uloženog novca najčešće na kredit.
U Bačkoj se proizvede 20 odsto ukupne proizvodnje malina u Srbiji, a u samom selu Ratkovu lani je tržištu isporučeno tri hiljade tona maline.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Zaharije
Podrška malinarima!
/
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar