Prevrćete se u krevetu i ne možete da zaspite do ranih jutarnjih časova jer razmišljate o poslu, pa se ujutru budite umorni i bezvoljni? Niste jedini, studija sajta Career Builder pokazuje da skoro polovina zaposlenih noću loše spava jer brinu o poslu. Briga im ipak ne donosi ništa dobro jer su manje produktivni, a čak i dremnu na radnom mestu kako bi nadoknadili manjak sna.
U istraživanju je učestvovalo 3.200 zaposlenih Amerikanaca. Čak 58 posto priznalo je da ne spavaju dovoljno, a glavni krivac za to je, prema oceni 44 odsto ispitanika, razmišljanje o poslu. Snove vezane za posao imalo je 60 odsto ispitanika, a među najčešćim su svađa sa šefom ili kolegom, odlazak u kancelariju u pidžami ili bez ičega na sebi, ali i nešto lepše "muvanje" sa kolegom. Nedostatak sna nije ostao bez posledica. Svaki peti ispitanik je javio da je bolestan kako bi mogao da se naspava, a skoro polovina je rekla da je videla kolegu kako drema za kompjuterom.
Da je ideja prostorije za spavanje odlična, smatra 40 odsto ispitanika, koji kažu da bi nakon popodnevne dremke bili orniji, motivisaniji i koncentrisaniji.
Autor: Novosti
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Mirko
Radim za compom i neverovatno je koliko puno znaci taj mali odmor. Sada na poslu robujem, isto za compom al nema prakticno ni pish pauze. sve se kao moze i odobrava al bolje nemoj. jedem dok klikam i tako 8 sati. Kad dodje popodne 15h, 16h, 17h ja sam prakticno beskoristan i neproduktivan. puno gresim, radim iznova i tako. Al gazda je zadovoljan. Ziveo kapitalizam! I ovde sam na crno - naravno...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar