FOTO: Najružnija boja na svetu će biti na paklicama cigareta
Jedna takva je i boja koja je ujedno proglašena najružnijom bojom na svetu.
Reč je o smeđe-zelenoj nijansi, mešavini maslinasto zelene i kaki boje, koja je dobila brojne 'epitete' poput boje prljavštine, taloga pa čak i smrti, a njen službeni naziv glasi "Pantone 448C" ili "opaque couché".
Iako ova boja ima veoma negativan prizvuk, poruka koju bi ona trebalo da prenese zapravo je vrlo važna i moćna. Naime, između svih boja i nijansi sunčevog spektra, najružnija boja na svetu je odabrana kako bi uticala na pušače i podstakla ih da ostave cigarete.
Pre četiri godine, australijska vlada je angažovala istraživačku agenciju 'GfK' čiji je zadatak bio da napravi najneprivlačniji dizajn kutije cigareta koji bi trebalo da budu jedinstvene za sve duvanske kompanije.
Nakon tri meseca istraživanja, stručnjaci su došli do zaključka kako najnegativniji efekat mogu postići upravo opaque couché bojom koja, u kombinaciji s grafičkim upozorenjima na opasnosti za zdravlje, ima neverovatno negativan efekat na posmatrače, ali i korisnike duvanskih proizvoda.
Komentari 10
eh...
Da i ne pominjemo povlasceni polozaj u srbiji gde imas pravo na pus pauzu svako malo, a nepusaci nemaju pauzu za odmor/setnju/... u istim intervalima. Kad bi kod nas bilo uvedeno nesto kao u onoj Piala kompaniji u Japanu gde nepusaci imaju sest dodatnih dana godisnjeg zbog razlike u kolicini rada u odnosu na pusace, mozda bi i bilo postenije. Da i ne pominjem da bi onda mozda i neki pusaci dobili podstrek da ostave pusenje, e bi onda svi zajedno bili zdraviji :-)
Milan
Nepušač
Normalno? Očigledno, taj duvan se šprica. Čime?
To saynaš kada poku[a[ da ostavi[ pu[enje i ponašaš se kao narkoman, tresući se.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar