Police s knjigama postavljene su tako da dosežu do plafona u kružnom obliku, te se reflektuju na podu ispod njih. Sve to oponaša vodu, a dizajnere je za prodavnicu knjiga inspirisala lokacija na kojoj se ona nalazi - te mostovi u obliku lukova u Zhen Yuanu.
"U prošlosti su, vođeni vodom, mnogi književnici i pesnici posećivali ovo mesto i okupljali se na njemu", kazali su autori. "Mostovi su bili ključni faktor kulture i trgovine, a ovde je knjižara predstavljena kao veza između ljudi i knjiga".
Zanimljivo je i da ovaj "tunel" na svom vrhu ima oblik koji podseća na crnu munju koja preseca plafon.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar