VIDEO: Tri kita od 12 metara viđena u Jadranskom moru

Gosti turističkih brodova u Rovinju juče u večerašnjim satima doživeli su nesvakidašnji prizor, javlja Regional Express.

Naime u blizini brodova koje kreću na panoramsku plovidbu i često sreću delfine pojavio se kit. Grdosiju od 12 metara snimili su iznenađeni posmatrači, a potom snimak postavili na Jutjub.

Kasnije je stigla i potvrda o tome da je uočena grupa od tri kita, najverovatnije ulješure latinskog naziva Physeter macrocephalus. Ovi kitovi stanovnici su dubljeg dela južnog Jadrana a obitavaju na dubinama većim od 1.000 metara. Dubine u severnom Jadranu nisu velike tako da je vrlo verovatno da se radi o jedinkama koje su dezorijentisane i pokušavaju da nađu put u duboko more. Ukoliko ga ne nađu preti im opasnost da uginu.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • zeka zekić

    25.08.2016 15:53
    seseljeva ? i još čije?
    Zeka
  • Salamander

    25.08.2016 14:50
    prvo je bio 1 od 36m
    pa je pocela secesija...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Naučnici tvrde da su otkrili novu boju

Američki naučnici tvrde da su otkrili novu boju - plavo-zelenu koju su nazvali "olo", a koju niko ranije nije video, objavio je časopis Science Advances.

Tuvalu dobio prve bankomate

U državi Tuvalu su do sada sve transakcije, bilo lokalnog stanovništva ili posetilaca, obavljane samo u gotovini. Nedavno su dobili prve bankomate.

Pingvin srušio helikopter

Za rušenje helikoptera u južnoafričkoj provinciji Istočni Kejp 19. januara kriv je jedan pingvin, koji je slučajno pomerio kontrole letelice, saopštile su vlasti Južnoafričke Republike.