Deda Mraz bi trebalo da živi u Švedskoj?
Naučnici su za potrebe ovog istraživanja koristili satelitske snimke kako bi pronašli centralno mesto Zemlje. Na osnovu toga su, tvrde, izračunali da bi gradić Jokkmokk na severu Švedske bio idealno mesto za Deda Mraza.
"Ovaj podatak je možda za neke iznenađujući, ali ako pogledate šire, možete bolje razumeti. Ideja da bi Deda Mraz trebalo da živi na Severnom polu je potpuno pogrešna", rekao je naučnik Ola Hal s Univerziteta Lund.
On dodaje da su satelitski snimci beležili kretanja ljudi u svetu, bez obzira na granice, kao i smenjivanje svetlosti na planeti. Tvrde da bi upravo iz Jokkmokka Deda Mraz mogao da "ravnomerno" deli poklone na Zemlji.
Izmišljeni komercijalizovani lik Deda Mraz poznat je širom sveta u brojnim kulturama. Njegov lik oživljava za vreme novogodišnjih praznika, a karakteriše ga pregršt poklona koju noću raznosi deci, bacajući ih kroz dimnjak. Budući da je prikazan kako leti na sankama koje vuku irvasi, veruje se da je Deda Mraz sa Severnog pola.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar