Ovaj princip se primenjuje godinama u podzemnim garažama, a sada je sve češći slučaj da se posebna parking mesta postavljaju i na gradskim saobraćajnicama. Najnoviji u nizu primera dolazi iz severnokineskog grada Shenyanga, gde je u pilot projektu postavljeno deset parking mesta sa roze bojom i natpisom "Woman Car (parking) Place".
Ako ova specijalna parking mesta zažive gradske vlasti će ih postaviti širom grada, njih nekoliko stotina.
Dimenzije parkinga su 7,2 x 3,5 metara, što je značajno više od standardnih 6 x 2,5 m. Dalje, parking mesta trenutno nadziru čuvari, ali tu su i kamere, a sve kako bi se sprečila zloupotreba. Cena parkiranja je ista kao i na običnim parking mestima.
Pojedini kineski mediji su se raspisali oko načina označavanja samog parkinga. Naime, jedna oznaka u stvari znači "boginja", a ne "žena", odnosno prema modernijem načinu izražavanja "žena kojoj se drugi dive". Neki to smatraju suviše seksističkim.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
knez
NS49
DonJuan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar