Češki ekstremista hoće da Češku pretvori u Srbiju

Češki antimuslimanski ekstremista, lider ranijih inicijativa protiv izbeglica i islama Martin Konvička osnovao je novi politički pokret.
Taj pokret je osnovao sa ciljem da Češku pretvori u Srbiju - "da Česi žive dobro i bezbedno kao Srbi i da izađu iz Evropske unije i NATO".
 
O osnivanju novog političkog pokreta nazvanog "7. republika" Konvička je Čehe obavestio video-porukom na društvenim mrežama i pozdravom iz Mokre gore u Srbiji, koja je njegov novi uzor i inspiracija.
 
"Pozdravljamo vas iz Srbije, ponosne i bezbedne zemlje koja nije ni u EU ni u NATO, koja je istorijski bila, a i sada ponovo jeste, bedem hrišćanske Evrope protiv ekspanzije islama. Kako EU prestaje da beleži uspeh, vidi se da je Srbija uspešna i da joj ide dobro. Tako bi nekako hteli, naravno bolje da bude i u našoj zemlji", kazao je Konvička u video-saopštenju o novom političkom pokretu.
 
Konvička, inače profesor na univerzitetu, stručnjak za bube, želi da promeni Češku po uzoru na Srbiju i nekadašnju 1. republiku, period od sticanja nezavisnosti Čehoslovačke 1918. do sporazuma velikih sila u Minhenu 1938. kada je dat blagoslov Hitlerovoj Nemačkoj za aneksiju Sudeta i rasparčavanje Čehoslovačke u nadi da će to zadovoljiti Hitlerov apetit i da će se žrtvovanjem Čeha i Slovaka izbeći Drugi svetski rat u Evropi.
 
"Nema svrhe popravljati nešto što je toliko pokvareno. Treba zemlju izgraditi iz temelja", kazao je Konvička.
 
Martin Konvička odgovara pred sudom zbog pretnji muslimanskim izbeglicama da će ih samleti u koštano brašno ako dođu. On je bio lider nekoliko antimuslimanskih i antiizbegličkih pokreta u Češkoj otkako je 2015. godine izbila migraciona kriza, ali iako je izvodio hiljade Čeha na ulice, na regionalnim izborima je doživeo debakl.
 
U svetu je postao poznat kada je 21. avgusta prošle godine na godišnjicu sovjetske invazije i okupacije Čehoslovačke iz 1968. godine izazvao paniku i preplašilo turiste u turističkom srcu Praga, gde je organizovao hepening kojim je "predstavio kako Islamska država okupira Prag". Došli su na kamili i džipu mašući crnom zastavom Islamske države i počeli da pucaju, zbog ćega su turisti i Pražani počeli da beže, misleći da je teroristički napad pravi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Ime*

    01.02.2017 23:56
    Bolje ciljaj na Norvešku, mani se nas...
  • Nada

    01.02.2017 21:46
    Hihihihi, budalica
  • ju,ju

    01.02.2017 20:46
    pod hitno na posmatranje
    "..da Česi žive dobro i bezbedno kao Srbi ..."
    Ha,ha,ha,čuj dobro i bezbedno?!?! Dođi u NS da vidiš koliko je bezbedno. Pobego bi istog dana,ha,ha,ha.
    A ne bi uspeo ni da se zaposliš,jer jbg.nisi "izbjego" i nemaš rođu sa sela,tako da drž se ti bolje svoje Češke i idi na odvikavanje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti