Radio BNR od početka ove godine emituje pesme Glena Milera i komade baroknog kompozitora Antonija Vivaldija, jer zbog visokih cena autorskih prava može da emituje samo dela kompozitora umrlih pre više od 70 godina, kada ta dela postaju javno dobro.
Bugarski radio je na taj način dobio više slušalaca i sada je treći najslušaniji radio, posle privatnih radio stanica.
Radio je imao sudski spor sa udruženjem Mjuzikautor (Musicautor), koje je tražilo poskupljenje autorskih prava za 250 odsto, odnosno na 500.000 leva (250.000 evra) godišnje. U toj zemlji čiji su radio-talasi zasićeni svakakvom ponudom, Radio BNR je doživeo skok slušanosti za 20 odsto u januaru, saopštio je staistički Institut Ipsos.
Udeo tog radija na tržištu je porastao sa 13,7 na 16,5 odsto, te je NBR prešao sa četvrtog na treće mesto, iza dve privatne radio-stanice. Nova uredjivačka politika programa muzike je, naravno, obradovala starije stanovništvo Bugarske čija su skoro trećina stanovnika penzioneri.
BNR je osvojio i slušaoce drugih generacija, koji su se obradovali delima bugarske i strane muzike, među kojima i Mocarta, Vivaldija, čak i fokstrotu, koji ih podseća na prabake i pradeke. To potvrđuju pohvale na društvenim mrežama, pune poruka ohrabrenja nacionalnom radiju.
Generalni direktor Radija, Aleksandar Velev, potvrdio je da je iznenađen uspehom prinudne promene programa. "Zbog tog rezultata, preispitaćemo naš muzički program da bismo više uzeli u obzir ukus publike", rekao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Upućen
bidza
Babajaga
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar