Nekoliko turista, koji su bili dovoljno hrabri da sami pređu 1.480 stepenika tvrđave, reklo je lokalnim vlastima da su se našli licem u lice sa jednim medvedom i tri mladunca.
"Ministarstvo ekologije odobrilo je da uhvatimo medvede i premestimo ih", saopštila je lokalna prefektura i dodala da su dotle zabranjene posete zamku.
U Rumuniji ima oko 6.000 mrkih medveda, odnosno 60 odsto te vrste medveda u Evropi.
Zamak Bran, u okolini Brašova, srednjovekovno je utvrđenje i spomenik kulture nacionalnog ranga u Rumuniji. Nalazi se na granici između rumunskih pokrajina Transilvanije i Vlaške i poznato je i kao "Drakulin zamak", uprkos činjenici da gotovo nema dodirne tačke sa rumunskim nacionalnim herojem Vladom Cepešom.
U zamku se nalazi i postavka vezana za istorijsku ličnost Vlada Cepeša, kao i za grofa Drakulu pisca Brema Stokera.
Mada je postavka o Cepešu opravdana izuzetnim istorijskim značajem ove ličnosti za prostore Vlaške i Transilvanije, postavka vezana za Stokerovog fiktivnog vampira služi čisto kao marketinški mamac za strane turiste.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar