Novosadski superligaš našao se na 17. mestu najnestabilnijih timova, posmatrano u 26 evropskih liga, objavio je Međunarodni centar za sportske studije (CIES). Tako se u Vojvodini, prema podacima CIES-a, igrači zadržavaju u proseku nepunih sedam meseci.
Za razliku od prethodnih godina, Vojvodina je ostala jedini predstavnik srpskog fudbala u 20 najnestabilnijih timova Evrope. Do pre nekoliko sezona na visokim mestima među najnestabilnijima bili su Voždovac i Radnički. Nasuprot tome, među najstabilnijim timovima iz Evrope nema nijednog kluba iz Srbije.
Najnestabilniji klub u Evropi, van liga petice, jeste Istra 1961, a tu su još neka poznata imena, kao što su Olimpijakos, Rendžers, Apoel, a u najjačim evropskim ligama to su Parma, Kaen, Frozinone. Najstabilniji evropski klubovi su Real Madrid, Barselona i Bajern Minhen.
Oni koji prate igru i zbivanja u "Staroj dami" ovakav plasman ne bi trebalo da začudi mnogo, pogotovo ukoliko se pogleda kroz šta je sve klub prošao u poslednje dve sezone. Vojvodina je za nešto više od godinu i podana smenila nekolicinu trenera koji su vodili klub, a fascinantan je i podatak da je tim sa "Karađorđa" u poslednjih 10 godina vodilo čak 26 trenera, s aktuelnim Dragomirom Okukom kao 27. šefom stručnog štaba.
Retko koji trener se zadržavao u Novom Sadu duže od pola godine, a najistrajniji u svom poslu na klupi "crveno-belih" bio je Nenad Lalatović, kojem je malo nedastojalo da tim vodi celu jednu kalendarsku godinu.
Međutim, nisu samo smene trenera i kratko zadržavanje igrača to što Vojvodinu čini nestabilnom. Klub je u protekle dve sezone prolazio kroz teške periode zbog smena uprava, koji su sa sobom dovodili i odvodili sponzore, ostavljajući klub na tankom finansijskom ledu. S druge strane, i bivši igrači su tražili svoje zaostale plate od kluba ili su sustizala potraživanja od transfera, što je dovodilo do novih blokada, pa čak i pretnji UEFA-e da klub neće dobiti licencu za evropska takmičenja, ako ne izmiri obaveze.
Zbog toga nije za čuđenje ni podatak Narodne banke Srbije da je klub u poslednje tri godine u blokadi računa proveo čak 693 dana. Klub je gotovo čitavu 2017. godinu proveo u blokadi, ali je tada još uvek nova uprava uspela da deblokira račun, što joj je bio jedan od ciljeva. Ista uprava je po svom "ulasku" u klub obećala da će angažovati revizorsku kompaniju koja će proveriti poslovanje prethodnog rukovodstva, te da će javnost o tome biti obaveštena, ali do danas nije poznato šta se sa tim dogodilo.
Sve je to rezultiralo lošim rezultatima. Od evropskih ambicija u prošloj godini uprava i fudbaleri su morali da se zadovolje osmim mestom na tabeli Superlige, što je i u samoj upravi ocenjeno kao "sezona za zaborav". Međutim, loše stanje se prelilo i na start ove sezone, pa je tako klub prvenstvo počeo veoma loše, a nije bilo potrebno ni mnogo vremena da Aleksandar Veselinović završi sa svojim drugim mandatom na klupi Voše.
U pripremnom delu Vojvodina je praktično dovela jednu kompletnu novu postavu u tim, od koje se očekuje da ostvari evropske ambicije kluba i navijača. Rezultat toga je, barem za sada, bio da pred sam start sezone nije bila formirana nijedna linija u timu, dok igrači na pripremnim utakmicama nisu stigli ni da popamte imena svojih novih saigrača.
Vojvodina je trenutno sedma u Superligi, sa četiri pobede, četiri poraza i tri nerešene utakmice u 11 kola. U narednom kolu gostuje Čukaričkom.
Komentari 12
ГНС
Фали вам Горе
mica
Каћа
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar