Deo divlje pijace koja se nalazi kod Satelitske pijace, izgoreo je sinoć.
Uzrok požara još uvek nije poznat.
Građani koji su ovde prodavali robu, uglavnom odeću, umesto tezgi imali su kartone. Tokom prethodne noći došlo je do požara, a većina robe koja se tu nalazila oštećena je. U JKP "Tržnica" su za 021.rs naveli da nemaju informacije o ovom incidentu, ali dodaju da se sličan događaj desio nedavno.
Ovo je problem koji traje već neko vreme, a "pijaca" se konstantno širi. U "Tržnici" su nekoliko puta ukazivali na situaciju u kojoj se nalaze.
Naime, zemljište na kojem se prodavci okupljaju je gradsko, pa "Tržnica" nema mogućnost da reaguje, osim da to prijavljuje komunalnoj policiji i Gradu. Kako je ranije za 021.rs izjavio izvršni direktor ovog preduzeća, Dragoslav Gavrančić, oni ne mogu da kontrolišu građane koji prodaju robu van prodajnog prostora "Tržnice".
On je podsetio da je sličan problem dugo godina postojao i kod Najlon pijace, ali da je, u saradnji sa Komunalnom policijom, to rešeno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
to je problem koji se se resava u vrhu drzave. Pijaca je slika nase realnosti dok se medijski pšromoviše virtuelni zivot u cizmama od 8000 evra kao da ne vidimo ogroman raskorak i u samom standardu članova porodice i vlasnice istih.
Malo, a sve u krug .....izgorelo.......ta pijaca je mnogo duža i mnogo šira. Predpostavka ......ko je to skupio u krug. Možda treba, A možda i ne- treba.
Nije Statelicanka govorila o "uklanjanju" prilika da siromasni zarade prodajuci na pijaci vec da nije u redu da Satelicani samo zato sto su siromasniji slij Novosadjana imaju onoliko razbacanog smeca u blizini svojih grada i neuklonjene rusevine. u njenom komentaru nema ni zrna neracionalne kritike. Na istom ste putu, ne trvite se tako medju sobom.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je policijskoj upravi da preduzme "niz operativnih mera u skladu sa zakonom" u cilju rasvetljavanja "kritičnog događaja" u ulici Laze Telečkog.
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
"Profesorski rečeno, Anketna komisija je - promašila temu", poručio je, između ostalog, nekadašnji ministar finansija Mlađan Dinkić u novom saopštenju.
Advokatska komora Vojvodine saopštila je da se pridružuje potpisima sudija i tužilaca kojim se osuđuje Vučićeva izjava da će "oni tužioci koji ne budu štitili poredak i zakon biti promenjeni".
Klinički centar Vojvodine (KCV) saopštio je da je na lečenju zadržan jedan od tri pacijenta - studenta koji su primljeni prethodne noći u Urgentni centar.
Kompanija Serbia Zijin Mining, vlasnik prvog zelenog rudarskog projekta i pionir održivog rudarstva u Srbiji, dobitnik je prestižne nagrade "Kapetan Miša Anastasijević".
Premijer u ostavci Miloš Vučević oglasio se na mreži instagram povodom prebijanja četiri studenta u Novom Sadu, a saopštenjem se oglasio i Gradski odbor Srpske napredne stranke u Novom Sadu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su policijski službenici PU Novi Sad noćas, oko 2.25 časova upućeni u Katoličku portu odakle je NN lice prijavilo da je u toku tuča više lica.
Član Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice Tanasije Marinković, rekao je da ta komisija nije predala svoj izveštaj TOK-u, ali da je na zahtev tog Tužilaštva odgovorila.
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu najavili su da će večeras u 21 čas, protestovati kod fontane u Katoličkoj porti zbog prebijanja njihovih kolega.
Zaposleni na Fakultetu tehničkih nauka počeli su danas u 10h blokadu turbo kružnog toka kod Promenade, koju su završili tačno u 15 časova, a saobraćaj u tom delu grada sada se odvija nesmetano.
Građani koji putuju autobusima JGSP "Novi Sad", a pritom imaju plaćene mesečne ili godišnje karte za prevoz, počeli su prilikom kontrole da dobijaju opomene.
"Najveći festival u distanju" biće organizovan u nedelju, 30. marta, u Temerinu. "Festival" je prethodno pomeren sa 23. na 30. mart zbog smrti šesnaeste žrtve pada nadstrešnice.
Strukovno udruženje policije "Dr Rudolf Arčibald Rajs" iz Novog Sada zahteva od ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da se hitno ispita tačnost navoda o dodeljivanju poklona policajcima.
Na današnju blokadu kružnog toka pozvali su profesori Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, i to zbog sporne Uredbe koju je Vlada Srbije naprasno donela.
Komentari 24
Laža i real
IZI
@Statelicanka2
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar