Sastanak je vodio pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković.
Kako su poručili u Pokrajini nakon sastanka, dogovor je da će rukovodstvo Medicinskog fakulteta odmah raditi na pronalaženju načina da plati praksu studenata u Kliničkom centru Vojvodine, a da će KCV do tada izlaziti u susret studentima i dopustiti nesmetano obavljanje nastave.
Dekanica Medicinskog fakulteta Snežana Brkić je, navode u Pokrajini, uverila Gojkovića da završetak ovogodišnjeg letnjeg semestra neće biti ugrožen zbog prekida prakse.
Sporazum koji će biti potpisan stupiće na snagu 15. oktobra, kad počinje i nova školska godina.
Uprava Medicinskog fakulteta saopštila je da će dve ustanove potpisati Memorandum o regulisanju međusobnih odnosa.
"Takođe, dogovoreno je da nakon potpisivanja Memoranduma i pravnog uređenja međusobnih odnosa započne prekinuta nastava za studente Medicinskog fakulteta u prostorijama Kliničkog centra Vojvodine od 24. maja 2018. godine", navode u upravi fakulteta.
Kako je 021 ranije pisao, do sukoba je došlo jer je Klinički centar Vojvodine tražio od fakulteta da plati određene iznose po studentu za obavljanje praktične nastave i specijalističkog staža. Ove sume nisu odgovarale Medicinskom fakultetu i uzrok su višemesečne stagnacije u potpisivanju ugovora.
Medicinski fakultet javno je reagovao zbog odluke KCV da, posle nemogućnosti da se dođe do sporazuma, zabrani studentima da dolaze na praksu. Fakultet je objavio i dopis Pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanje Kliničkom centru Vojvodine, a u kojem se preporučuje nastavak saradnje.
U Kliničkom centru Vojvodine nisu za 021 objasnili visinu naknada za studente. Obratili su se javnosti saopštenjem, u kojem navode da je Medicinski fakultet 18 meseci odbijao da sporazumom definiše saradnju.
Međutim, u pozadini se nalaze i izbori za novog dekana Medicinskog fakulteta, u kojima ulogu igra upravo v.d. direktora Kliničkog centra Vojvodine. Detaljnije čitajte
OVDE.
Komentari 7
Alo
Budžetske pare i pare RFZO koje pacijenti uplaćuju iskoristite za lečenje i lekove.
Pacijenti
Mi se već masovno lečimo u inostranstvu .
Prodajemo imovinu, skupljamo pare putem SMS i humanitarne pomoći svake vrste i masovno bežimo u inostranstvo, ako hoćemo da budemo lečeni.
Pacijent je tema samo kada treba da mu se naplate obavezni doprinosi za zdravstvo. Od tih para 60% sume potroši se na plate, edukacije, seminare, kongrese i specijalizacije lekara i zdravstvenih radnika, a za naše lečenje nema...ni termina u rokovima ni lekova na pozitivnoj listi.
VladaN
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar