Kada je reč o trim stazama, teretanama na otvorenom i sportskim terenima na keju, podloge su očigledno zapostavljene i na mnogim mestima vidno oštećene.
Tereni u okviru Sportskog centra "Đačko igralište" naročito su problematični. Teren za mali fudbal prekriven je rupama, poneke veštačke podloge su zarasle u travu, a na terenu za košarku tlo je oštećeno i nedostaju pojedina sedišta na tribinama.
Kako su za 021 rekli iz Sportskog centra "Đačko igralište", postoji mnogo problema koje nije moguće rešiti odjednom.
"Za sada se radi na popravci podloge na košarkašom terenu za koju smo dobili novac od pokrajine. Takođe, nedostajuća sedišta na tribinama biće zamenjena. Za to je zadužena firma koja je postavila tribine i sedišta koja nisu bila odgovarajućeg kvaliteta", naveli su u "Đačkom igralištu".
Fitnes centar na otvorenom koji je često svratište i mlađih i starijih Novosađana u potrazi za besplatnom rekreacijom sada ima podlogu koja je na ponekim delovima rasparčana i u vidno lošem stanju. Ni sprave za vežbanje nisu boljeg izgleda. Neke su potpuno neupotrebljive, dok su na drugima popucali plastični delovi.
Teniskim terenima Monika Seleš, otvorenim 2012. godine, kada i pomenuti rekreativni centar, takođe nije posvećivana dovoljna pažnja. Kako je naveo Novosađanin Dejan G. koji se javio portalu 021, na jednom od terena mreža već mesecima nije funkcionalna, pa je, dok igraju, teniseri moraju zatezati i podupirati granama i letvicama.
"Pisao sam i opštini i Ministarstvu sporta i rečeno mi je da će biti sređeno, ali je od toga prošlo dva meseca i niko nije odreagovao", rekao je Dejan. On je dodao i da od 16 reflektora oko terena radi samo tri, tako da je u večernjim časovima teško igrati.
U Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije za 021 naglasili su da će već naredne nedelje krenuti u rešavanje pomenutih problema.
Održavanje keja između pet preduzeća - šta je čije
Sportski i rekreativni centri na keju samo su deo problema održavanja jednog od najpoznatijih delova grada. Kada je u pitanju kosidba i uklanjanje trave, preduzeća dele ova zaduženja gotovo u centimetar.
Kako su iz Gradskog zelenila za 021 rekli, održavanje sa strane do šetališta je njihovo zaduženje, dok je za deo od staze do Dunava odgovorno preduzeće Vode Vojvodine.
"U sezoni suzbijanja ambrozije (jun - oktobar) mi obično dva puta pređemo i površinu od tartan staze do Dunava, jer smo nadležni za uništavanje ambrozije, pa u okviru tog programa dobijamo i naloge za košenje tih površina", dodali su u Zelenilu.
U Vodama Vojvodine za 021 kažu da oni imaju predviđena dva košenja ovog predela tokom sezone i da se naredno, zbog čestih kiša i bujanja vegetacije, planira uraditi ranije nego inače, odnosno već u narednih deset dana.
Kada je reč o održavanju čitavog područja keja prepliću se zaduženja četiri javna preduzeća i jednog privatnog. U pitanju su Šajkaška, Vode Vojvodine, Gradsko zelenilo, Gradska čistoća i Eurocom D.O.O. Novi Sad, koje je sa Gradom sklopilo ugovor o održavanju veštačkih podloga na keju.
Inače, prema Odluci o upravljanju kejom pravna lica zadužena za održavanje rekreativnih centara, rasvete i drugih površina, kažnjavaju se od 50.000 do 1.000.000 dinara za neispunjavanje svojih obaveza.
Komentari 25
Сремац
Pera
/
kanda su oni uzeli lovu da bi sa'ranili to sta bi trebalo da odrzavaju
di li su komentatori sa @ koji su za..frkavali one koji su nedavno ovde pitali sta ce lisje u odrzavanju tartan staze
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar