Iz Registra Agencije za privredne registre je izbrisano poslovno ime nemačke kompanije Mediengruppe Balkan GMBH, čiji je udeo u vlasništvu bio 55 odsto, a upisano je ime "Novosadska TV" doo Novi Sad, sa istim novčanim ulogom od 151.731,73 dinara i sa istim procentom u vlasništvu.
Kako navodi portal
Raskrikavanje, pozivajući se na podatke APR-a, prošle nedelje "Novosadska TV" kupila je 55 odsto preduzeća "Dnevnik Vojvodina Press" za
600 evra. Preostalih 45 odsto ima "Dnevnik AD" koji je u vlasništvu pet firmi - "Biljni lekar", "Galens Invest", "Contex energy", "Promist" i "SZR Rapid Jasna Bokan".
Kako se dodaje, podnosilac registracione prijave podneo je 3. septembra 2018. godine registracionu prijavu promene podataka i uz prijavu je dostavio dokumentaciju navedenu u potvrdi o primljenoj registracionoj prijavi. Vlasnik Novosadske televizije je preduzeće "Novosadska TV" doo, sa 94 odsto, kao i preduzeće "Srbija danas" doo Beograd, sa udelom od šest odsto vlasništva.
Portal Raskrinkavanje podseća i da je nekadašnju gradsku televiziju "Apolo", koja se danas zove "Novosadska TV", privatizovalo u avgustu 2015. godine preduzeće "Srbija danas" za nešto više od 170.000 evra.
List "Dnevnik" je prošlog novembra obeležio 75 godina postojanja, a prošle godine mu je dodeljena Oktobarska nagrada Novog Sada.
Podsetimo, u jeku pogroma fašističkih okupatora, grupa antifašista stvorila je 1942. godine "Slobodnu Vojvodinu", novine koje su se krišom delile po Vojvodini. Prvi glavni urednik "Slobodne Vojvodine" Svetozar Marković Toza 1943. godine je obešen, ali su njegovi saborci nastavili da pripremaju i štampaju novine. Tako je "Slobodna Vojvodina" opstala, s tim da je 1. januara 1953. promenila ime u "Dnevnik".
Komentari 33
Паорка
Нико није спречио никог да плати и 5.000,00 евра.
То је губава мачка у џаку.
Kiki
garixx
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar