Promocija putopisa Marka Tvena u utorak u KCNS

Promocija putopisa Semjuela Klemensa - poznatijeg po imenu Mark Tven, održaće se u utorak, 17. maja u Likovnom salonu Kulturnog centra Novog Sada.

Ovaj poznati američki pisac, savremenik Lava Tolstoja, prijatelj Nikole Tesle, svetski putnik koji je sreo i turskog sultana i ruskog cara i mnoge druge znamenite ljude biće približen čitaocima kroz putopise "Naivčine u inostranstvu". Ta knjiga sadrži zanimljiv i vrlo ličan uvid tvorca "Toma Sojera" u staru kulturu Evrope, ali i u novije događaje koji prate samog Marka Tvena i grupu Amerikanaca na putu kroz Evropu, u drugoj polovini 19. veka...

Knjigu će predstaviti Nikola Drobnjaković i Boško Milosavljević iz izdavačke kuće Bernar, zajedno sa prevodiocem Mirkom Bižićem.

Program će početi u 19 časova.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič

Don Antonio i Trinidad večeras u CK13

Don Antonio, italijanski trubadur, (bivši član sastava Sacri Cuori) i njegov sastav "Trinidad" održaće svoj nastup u CK13 u Novom Sadu, u petak 21. marta.

Izložba fotografija "Cirkus" u Ateljeu 61

Izložba fotografija "Cirkus" autora Mitra Terzića (Španija) i profesorke Ivane Brezovac sa Katedre za fotografiju Akademije umetnosti u Novom Sadu biće otvorena u četvrtak, 13. marta, u Ateljeu 61.

Promocija "Knjige o Vinaveru" u utorak

Promocija knjige "Konstantin – knjiga o Vinaveru – srpstvo kao sudbina" Branislava Stankovića održaće se u Jevrejskoj opštini, u utorak, 11. marta.