
Sve oči uprte u Gornji Milanovac, Partizan i Javor se bore za trofej kupa
Javoru je ovo prvo finale u dugogodišnjoj istoriji postojanja kluba.
"Javor nikada do sada u istoriji dugoj 104 godine nije imao prilike da osvoji trofej. Znamo da se Partizanu ne može pretiti, ali mi želimo da prvi put donesemo Javoru i Ivanjici neki trofej. U proteklom periodu takmičenja dobro smo igrali u Kupu. Nadam se da će tako biti i i finalu", rekao je trener Javora Mladen Dodić.
S druge strane, Partizan će biti u prilici da trinaesti put osvoji pehar. Trener crno-belih Ivan Tomić smatra da je predstojeće finale najvažnija utakmica za njegov klub u ovoj sezoni.
"Osvajanje trofeja za nas je osnovni cilj ovog proleća. Prihvatamo ulogu favorita, ali nismo nadmeni. Imamo puno mladih igrača, koji u kombinaciji sa starijima mogu da donesu Partizanu novi trofej", smatra Tomić.
U slučaju nerešenog rezultata, igraće se produžeci dva puta po 15 minuta, ali ako i tada bude nerešeno, pobednika će odlučiti penali. Utakmicu će suditi Milorad Mažić.
Današnje finale interesantno je i za ostale klubove Superlige, jer u slučaju da Partizan osvoji trofej i četvrto mesto u šampionatu donosi kvalifikacije za Ligu Evrope, a za to mesto bore se Vojvodina, Radnički i Borac. Do kraja prvenstva ostala su svega dva kola.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar