Nagrade ovog udruženja dodeljene su u Nju Jorku i Los Anđelesu i ostvarenju "Command and Control" za najbolji scenario za dokumentarni film, "Atlanta" za najbolju televizijsku humorističku seriju i "The Americans", za najbolju u kategoriji scenarija dramskih serija.
Nagrade koje doduljuju esnafska udruženja su najpouzdaniji pokazatelj šansi na predstojećoj dodeli Oskara jer je većina njihovih članova deo glasačkog tela američke Akademije za filmsku umetnost i nauku, koja dodeljuje Oskare.
I "Moonlight" i "Arrival" će se na dodeli Oskara nadmetati u istoj kategoriji, za adaptirani scenario, s obzirom na to da su se stavovi Udruženja i Akademije po pitanju scenarija za "Moonlight" razlikovali.
Udruženje scenarista je za razliku od Akademije smatralo da je scenario "Moonlight" spada u kategoriju originalnih, zbog toga što ranije nije bio produciran.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar