"To je jedna od najpoznatijih nutricionističkih grešaka", kaže Helga Strube iz Nemačkog saveza nutricionista, a plod je štamparske greške iz 19. veka.
U tekstu o količini gvožđa u spanaću, neko je tada pogrešno napisao da ga na svakih 100 grama u toj vrsti povrća ima od 35 do 40 miligrama.
"Tačan podatak je 3,5 do 4 miligrama", kaže Strube. "A to nije dovoljno za mišiće poput Popajevih".
Istovremeno, gvožđe iz biljaka poput spanaća nije tako iskoristivo u organizmu kao ono iz mesa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
NS49
Boki
Shimmy
Opste je poznata razlika izmedju non-heme i heme gvozdja. Slobodno se informisite, internet vam je prijatelj. Vama izgleda nedostatak B12 vitamina udara na intelektualne sposobnosti...
Nije covek poceo da jede meso iz dosade, vec iz prirodne potrebe.(nazalost sa porastom inteligencije dolazi i porast nasilja) .Nije moguce ziveti bez destrukcije, patnje i negativnog uticaja u bilo kom obliku. Lepo je zeleti to minimalizovati, ali je licimerno misliti da je veganstvom uradjen bilo kakav iskorak. Vise bi ste postigli ukoliko ne bi obavili ili smanjili nivo reprodukcije...
Pozdravite vasu mamu :)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar